Lietuvoje

2013.11.25 12:49

Tylos minutėmis pagerbti sugriuvusiame prekybos centre žuvę žmonės

BNS2013.11.25 12:49

Latvijoje pirmadienio rytą trimis tylos minutėmis buvo pagerbti žmonės, žuvę sugriuvusiame Rygos prekybos centre „Maxima“.

Latvijoje pirmadienio rytą trimis tylos minutėmis buvo pagerbti žmonės, žuvę sugriuvusiame Rygos prekybos centre „Maxima“.

Pirmadienį 10 val. žmonės Latvijoje trims minutėms nutraukė darbą, kad pademonstruotų pagarbą tragedijos sostinės Zuolitūdės rajone aukoms.

Gelbėtojai tame prekybos centre, kur ketvirtadienį vakare įgriuvo stogas, jau rado 54 žuvusius žmones.

Prie sugriuvusio prekybos centro žmonės uždegė tūkstančius žvakučių, padėjo gėlių. Į tragedijos vietą tylos minutėms atvyko šalies prezidentas Andris Bėrzinis.

Trys tylos minutės buvo surengtos ir pirmadienį pradedant vyriausybės komiteto posėdį.

Policija pradėjo tyrimą, siekdama nustatyti šio tragiško incidento priežastis. Šiuo metu policija tiria tris versijas.

Viena iš jų – jog buvo netinkamai parengtas pastato projektas ir statybų priežiūra; pagal antrąją versiją sutelkiamas dėmesys į patį pastatą, o trečioji susijusi su faktu, kad ant prekybos centro stogo, kurį ketinta apželdyti, buvo sukrauta daug sunkių statybinių medžiagų.

Iki griuvėsių valymo darbų atnaujino sekmadienį vakare buvo rasti 54 žuvusieji (37 moterys ir 17 vyrų), įskaitant tris ugniagesius gelbėtojus, kurie dirbo pastate prieš antrosios stogo dalies griūtį.

Gali būti, kad po likusiomis nuolaužomis dar yra ir kitų žuvusių žmonių, nes pranešama apie septynis dingusiuosius.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.