Lietuvoje

2013.11.25 12:21

A. Kubilius: dar ankstyva kalbėti apie nepasitikėjimą Seimo pirmininke

ELTA2013.11.25 12:21

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius nesižavi Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės veikla ir turi jai nemažai kritinių pastabų, tačiau apie nepasitikėjimo procedūrą šiuo metu nelinkęs kalbėti.

Seimo opozicijos lyderis Andrius Kubilius nesižavi Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės veikla ir turi jai nemažai kritinių pastabų, tačiau apie nepasitikėjimo procedūrą šiuo metu nelinkęs kalbėti.

„Seimo pirmininkės veikla kartais kelia daug ir ironijos, kartais ir pasipiktinimo, tai yra akivaizdu. Iš tiesų tie Seimo pirmininkės nesustabdomi norai visiems dalinti pamokymus ir skaityti pamokslus kartais atrodo juokingi, kartais gaila ir Seimo, ir jo tam tikrų tradicijų. Kritinių pastabų galima būtų pasakyti tikrai nemažai, bet, tiesą sakant, dėl kokių nors nepasitikėjimo procedūrų, mano manymu, būtų dar šiek tiek ankstyva kalbėti, mes tikrai to neskatiname", – pirmadienį žurnalistams sakė A. Kubilius, komentuodamas kalbas apie galimą nepasitikėjimą Seimo pirmininke L. Graužiniene.

Seimo opozicijos lyderis tikisi, kad Seimo pirmininkė išgirs jai adresuotas kritines pastabas ir savo veikloje laikysis Statuto normų.

„Aš tikrai manau, jog Seimo pirmininkė turi galimybių išgirsti tas kritines pastabas, kurias išsako ne tik mes, opozicija, bet kurias išsako ir visuomenės atstovai, kurias galbūt pradės išsakyti ir valdančiosios koalicijos atstovai“, – svarstė politikas. Paklaustas, kodėl socialdemokratai negirdi tų kritinių pastabų, A. Kubilius sakė: „Aš nežinau, ar jie negirdi, gal jie patys jas pasako? Mes galbūt turime daugiau laisvės būdami opozicijoje išsakyti tas kritines pastabas viešai“.

„Aš ne vieną kartą kartojau, kad Seimo pirmininkė turėtų atidžiau įsiklausyti į Seimo statutą, kuris labai aiškiai apibrėžia jos funkcijas, tai yra organizuoti Seimo darbą ir atstovauti Seimui“, – tvirtino A. Kubilius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt