Lietuvoje

2012.08.01 13:37

Šių metų Jūros šventė žada naujovių ir staigmenų

Klaipėdoje prasidėjo kasmetė Jūros šventė, kasmet į uostamiestį pritraukianti daug svečių. Šiemet jų tikimasi itin gausaus būrio, nes kartu minima ir 760 metų miesto sukaktis. 

Klaipėdoje prasidėjo kasmetė Jūros šventė, kasmet į uostamiestį pritraukianti daug svečių. Šiemet jų tikimasi itin gausaus būrio, nes kartu minima ir 760 metų miesto sukaktis.

Kartu su Jūros švente beveik savaitę truksiantis renginių maratonas žada naujovių ir staigmenų, praneša LRT Televizijos naujienų tarnyba.

Jubiliejinis rytas miestelėnus pasitiko kiek pakeitęs uostamiesčio veidą. Centrinė miesto gatvė ir Danės upės krantinės sutvisko raudona ir geltona – Klaipėdos miesto vėliavos spalvomis. Uždarytos gatvės tautodailės  mugės ir būsimų renginių vietose. 

Gimtadienio rytą miestas sulaukė daugybės oficialių svečių. Savo apsilankymu Klaipėdą pagerbė ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iškilmingame posėdyje Prezidentė pasidžiaugė jūrines tradicijas puoselėjančiu miestu, kuris yra ne tik svarbus Baltijos regioninis prekybos, transporto ir tranzito centras, bet ir įgyvendina strateginius Lietuvos siekius stiprinti energetinį savarankiškumą.

Minint miesto jubiliejų, prie Jūrų muziejaus esančio jūrininkams skirto paminklo bus pagerbti šalies jūrininkai.

„Išskirtinis renginys, vainikuosiantis miesto gimtadienį, yra oratorija, sukurta būtent specialiai šiai progai. Ją sukūrė kompozitorius Giedrius Kuprevičius, režisavo Gytis Padegimas. Pasitelkiant visas Klaipėdos miesto kūrybines pajėgas bus sukurtas originalus naujas kūrinys“, – teigė Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Po oratorijos „Miestas ir žmonės“ piliavietės dangų nutvieks šventinis fejerverkas. Jam daugiau kaip 17 tūkst. litų paaukojo klaipėdiečiai, kitą dalį lėšų – rėmėjai.

„Klaipėda, turėdama tokią patirtį, tokį didelių renginių organizavimo įdirbį, tuos iššūkius, kurie miestą pasitiko šiais metais organizuojant tiek miesto jubiliejų, tiek ir Jūros šventę, tikrai įveiks. Ir šventė bus visiems – miestiečiams, miestui, svečiams“, – tikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Klaipėdos miesto gimtadienis susilies su Jūros švente. Pramoginiai renginiai, koncertai, parodos vyks iki pat sekmadienio vakaro. Per penkias dienas uostamiestyje jų praūš daugiau kaip šimtas.