Lietuvoje

2013.11.24 16:59

Palaikymo akcija Vilniuje – su koncertu per gedulą

BNS2013.11.24 16:59

Nepaisant gedulo, Lietuvos paskelbto dėl tragedijos kaimyninėje Latvijoje, kai sugriuvus prekybos centrui žuvo daugiau kaip 50 žmonių, Vilniuje, rotušės aikštėje, sekmadienį vyksta koncertas.

Nepaisant gedulo, Lietuvos paskelbto dėl tragedijos kaimyninėje Latvijoje, kai sugriuvus prekybos centrui žuvo daugiau kaip 50 žmonių, Vilniuje, rotušės aikštėje, sekmadienį vyksta koncertas.

Čia įsikūręs simbolinis „Ukrainos miestelis Vilniuje“, kuriame, be koncerto, pristatomi įvairūs rankdarbiai, jaunimo projektai, galima paragauti ukrainietiškų patiekalų.

Renginius rotušės aikštėje organizuoja visuomeninė organizacija „Visa Ukraina“, bendradarbiaudama su Ukrainos ambasada Lietuvoje ir Lietuvos ambasada Ukrainoje, taip pat jaunimo bendradarbiavimo centru „Europroject“.

Organizatorių atstovė Mirena Tumaitė BNS sekmadienį sakė, kad atsižvelgiant į sekmadienį paskelbtą gedulą renginio programa nebuvo pakeista, tačiau nelaimės Rygoje aukos pagerbtos tylos minute, taip pat renginyje pažymint gedulą deginamos žvakutės.

„Programa šiaip nebuvo keista, kadangi buvo pakviesti atlikėjai, tai jau nelabai būtų patogu atšaukti“, – sakė ji.

Koncerte pasirodo įvairūs atlikėjai iš Ukrainos ir Lietuvos.

Anot M. Tumaitės, leidimą renginiui yra išdavusi Vilniaus miesto savivaldybė.

Organizatorių teigimu, „Ukrainos miesteliu Vilniuje“ siekiama pademonstruoti susivienijusios Europos piliečiams, jog Ukraina – Europos šalis ir ukrainiečiai yra Europos visuomenės dalis ne tik geografijos, bet ir kultūros atžvilgiu, dvasiškai ir mintimis, kadangi jų vertybės sutampa su kitų europiečių vertybėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Greitoji medicinos pagalba
COVID-19 TRUMPAI