Lietuvoje

2013.11.23 19:42

„Tvarkiečiai“ rinks parašus, kad Seimas svarstytų referendumą dėl euro

BNS 2013.11.23 19:42

Valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ konferencijoje šeštadienį sutarta, kad bus bandoma surinkti 50 tūkst. piliečių parašų inicijuojant Seime svarstymą, ar skelbti referendumą dėl euro įvedimo.

Valdančiosios partijos „Tvarka ir teisingumas“ konferencijoje šeštadienį sutarta, kad bus bandoma surinkti 50 tūkst. piliečių parašų inicijuojant Seime svarstymą, ar skelbti referendumą dėl euro įvedimo.

Partijos pirmininkas Rolandas Paksas BNS sakė, kad sprendimą dėl parašų rinkimo pradžios priims gruodžio 14 dieną Kaune posėdžiausianti „tvarkiečių“ taryba.

Jei bus surinkta 50 tūkst. piliečių parašų, Seimas, vadovaudamasis Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatymu, privalės svarstyti galimybę rengti referendumą.

Šeštadienį Birštone surengtoje konferencijoje, kurioje dalyvavo partijos atstovai savivaldybėse, Seime ir jos vadovybė, priimtoje rezoliucijoje sakoma, kad parašų rinkimas inicijuojamas išnaudojus visas politines ir teisines galimybes siekiant įtikinti koalicijos partnerius priimti politinį sprendimą dėl euro įvedimo referendumo.

„(...) Remdamiesi Konstitucijoje (68 str.) įtvirtinta piliečių įstatymo iniciatyvos teise, kad penkiasdešimt tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę, gali teikti Seimui įstatymo projektą, ir Seimas privalo jį svarstyti, pradedame visuomeninę piliečių akciją „50 tūkstančių piliečių – už referendumą dėl euro įvedimo Lietuvoje“, – sakoma rezoliucijoje.

Pagal Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos įstatymą, 50 tūkst. parašų surinkti nustatomas dviejų mėnesių terminas nuo piliečių parašų rinkimo lapų išdavimo. R. Pakso teigimu, referendumas galėtų vykti kartu su prezidento rinkimais.

„Tvarkiečių“ rezoliucijoje taip pat nurodoma, kad referendumas dėl euro įvedimo turėtų būti privalomasis.

Anot R. Pakso, jei Seimas nepritartų referendumo rengimui, partija „pasilieka sau teisę“ rinkti 300 tūkst. parašų, kad referendumą Seimas paskelbti privalėtų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.