Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Dviejų dienų savaitgalis – per ilgas?

DELFI.lt 2015.09.08 13:45

„Šiandien sekmadienis, o vienas dalykų, kurį aš pastebiu sekmadienį, yra tai, kad susidomėjimas naujienomis yra gerokai didesnis nei šeštadienį“ – rašo „Business insider“ portalo žurnalistas.

„Šiandien sekmadienis, o vienas dalykų, kurį aš pastebiu sekmadienį, yra tai, kad susidomėjimas naujienomis yra gerokai didesnis nei šeštadienį“ – rašo „Business insider“ portalo žurnalistas.

Jis pastebi, kad poilsis nuo visko dvi dienas yra nepakeliamas daugeliui žmonių, todėl sekmadienio rytą jie jau pasiruošę grįžti prie reikalų ir klausia, kodėl gi žmonės nenori atsiriboti nuo visko ilgesniam laikui?

„SocGen“ ekonomistas Kitas Juckes lapkričio 16 d. savo asmeniniame tinklaraštyje paskelbė komentarą dėl darbo ir laisvalaikio susiliejimo šiuolaikiniame gyvenime, o tai šiek tiek paaiškina situaciją. K. Juckes kalba apie savaitgalį, praleistą skaitant ir rašant apie ekonomiką (tą pačią, už kurią jam darbo dienomis mokamas atlyginimas):

„Mes vis dar einame į darbą dėl pinigų, tačiau pakankamai didelis žmonių skaičius darytų lygiai tą patį laisvalaikiu, ką ir darbe. Viena šiuolaikinės visuomenės tragedijų ta, kad daugybė pagyvenusių žmonių kečia dėl vienatvės, kuri ir yra viena iš priežasčių, kodėl žmonės dirba. Einame į darbą, nes už tai mums moka, tačiau darbas tampa mūsų socialinio gyvenimo centru. Mačiau labai daug į pensiją išėjusių žmonių, kurie vos per kelis mėnesius atrodo pasenę penkeriais metais ir lėtai vegetuoja, nes neturi jokio supratimo, ką daryti su savo laiku. Priverstinis poilsis yra toks patrauklus, kad jis turėtų tapti esminiu darbinio gyvenimo tikslu.

Renkuosi ekonomiką kaip būdą praleisti laiką, tiek dirbdamas, tiek ir leisdamas laisvalaikį. Būtų miela šįryt pažaisti golfą, tačiau buvo šalna, kuri sutrukdė tai padaryti. Praleidau porą nuostabių valandų skaitydamas. Ar tai buvo darbas, ar laisvalaikis? Atsakymas toks, kad šiandieną tai buvo laisvalaikis, nes man už jį nemoka. Bet kuriuo atveju, tai – geras dalykas. Turėčiau suskaičiuoti valandas, kurias praleidau, galvodamas apie finansų rinkas, kaip darbines, tačiau tai iš karto padarytų mane mažiau produktyviu.

Toli gražu ne visi turi darbą, kuris iš tiesų jiems patinka bei skatina būti tarp žmonių, kurie suteikia jiems reikalingą bendravimo lygį. Tačiau tiems, kas tai turi, dvi dienos – per didelis laiko tarpas tam, kad jie nuo visko atsiribotų. Praėjus vienai dienai, ateina laikas po truputį apšilti ir grįžti prie darbo.“

Atrodo, daugeliui specialistų sekmadienis – ne tiek laisvadienis, kiek diena, kai jie veikia tą patį, ką veiktų darbe, tik be infrastruktūrinių ir biurokratinių „buvimo darbe“ įrodymų.