Lietuvoje

2013.11.22 14:57

Sekmadienį Lietuvoje bus skelbiamas gedulas dėl tragedijos Latvijoje

ELTA2013.11.22 14:57

Sekmadienį Lietuvoje bus skelbiamas gedulas dėl tragedijos Latvijoje. Solidarizuotis su Latvija nuspręsta penktadienį vykusiame neeiliniame Vyriausybės posėdyje.

Sekmadienį Lietuvoje skelbiamas gedulas dėl tragedijos Latvijoje. Solidarizuotis su Latvija nuspręsta penktadienį vykusiame neeiliniame Vyriausybės posėdyje.

Vyriausybės nusprendė paskelbti Lietuvoje lapkričio 24-ąją dieną Gedulo diena, tai reiškia, kad nuo 7 val. ryto iki 22 val. vakaro prie Lietuvos Respublikos įvairių institucijų, įmonių, organizacijų ir gyvenamųjų namų turi būti iškeltos Lietuvos valstybės vėliavos su gedulo ženklu.

„Tai, žinoma, yra daroma dėl to, kad Latvija yra mūsų kaimyninė, draugiška valstybė, solidarizuojantis su ja“, – po neeilinio Vyriausybės posėdžio naujienų agentūrai ELTA sakė Vyriausybės vicekancleris Remigijus Motuzas.

Pasak Vyriausybės kanclerio, sekmadienis pasirinktas dėl to, kad Rygoje dėl tragedijos dar nėra baigti galutiniai tyrimai, dar yra ieškoma dingusiųjų. „Tikimasi, kad gelbėjimo darbai bus užbaigti rytoj iki vakaro, dėl to pasirinktas sekmadienis. (...) Pagal diplomatinę praktiką, nėra tokios praktikos kiek dienų skelbti gedulą, tai yra nebūtinai susiję su laidotuvių diena. Nutarėme sekmadienį, kadangi žmonės eis ir į bažnyčią, ir ten bus paminėta, pasimelsta“, – sakė R. Motuzas.

Vyriausybės vicekancleris taip pat pažymėjo, kad Latvijai stengiamasi padėti ir praktiškai.

„Be jokios abejonės, mes norime palaikyti Latviją. Vyriausybės posėdyje buvo kalbama ir apie tai, kad savo paslaugas dar kartą pasiūlytų ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, ir Sveikatos apsaugos ministerija, sveikatos institucijos“, – sakė V. Motuzas.

Įgriuvus prekybos centro „Maxima“ stogui žuvo mažiausiai 38 žmonės. Incidentas įvyko ketvirtadienio vakarą. Iš pradžių sugriuvo viena iš pastato sienų ir įgriuvo stogas. Vėliau, kai teritorijoje jau dirbo gelbėtojai, griuvo dar viena siena. Įgriuvos plotas – apie 500 kvadratinių metrų.

Tragedijos vietoje dirba keli šimtai gelbėtojų, policininkų, medikų, kitų tarnybų darbuotojų. Po griuvėsiais dar gali būti žmonių. Kiek tiksliai jų yra, gelbėtojai negali nurodyti, bet neatmeta, kad kai kurie galėjo likti gyvi.

Teritorija aplink prekybos centrą ir aplinkinės gatvės tebėra užblokuotos.

Latvijos policija dėl šio incidento iškėlė baudžiamąją bylą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt