Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.22 15:04

L. Graužinienė: niekas čia nepuola ir nėra jokio pavojaus

ELTA 2013.11.22 15:04

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė skeptiškai vertina ketvirtadienį prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės padarytą pareiškimą dėl jai mestų įtarimų slaptų dokumentų nutekinimu.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė skeptiškai vertina ketvirtadienį prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausiosios patarėjos Daivos Ulbinaitės padarytą pareiškimą dėl jai mestų įtarimų slaptų dokumentų nutekinimu.

L. Graužinienė teigė nesupratusi, kokiu tikslu reikėjo daryti viešą pareiškimą ir kaltinti tam tikras politines jėgas spaudimu ar šmeižtu.

„Pritariu politologų nuomonei ir galvoju, kad jai nereikėjo to daryti. Vyksta ikiteisminis tyrimas. (...) Nesupratau, kodėl ji tą padarė. Tai nepadės ikiteisminiam tyrimui, ir turbūt visi Lietuvoje supranta, kad niekas čia nieko nepuola ir nėra čia jokio pavojaus“, – penktadienį „Laisvosios bangos“ radijui sakė Seimo vadovė.

Kalbėdama apie duomenų nutekinimą, L. Graužinienė teigė, kad nagrinėjimo procesas yra sustojęs.

„Jeigu prokuratūra pasakė, jog jie žino, kas nutekino informaciją, tai pats procesas reikalauja taikyti tam tikrus veiksmus. Labai keista, kad toliau nieko nedaroma. Buvo užklausimas komisijai dėl pažymos slaptumo, bet jau išsiunčiant jį, visiems buvo aišku, kad tai nėra tos komisijos kompetencija. Akivaizdžiai tempiamas laikas“, – kalbėjo parlamento vadovė.

Anot L. Graužinienės, šios situacijos tolesnė eiga priklauso nuo generalinio prokuroro Dariaus Valio pozicijos.

„Nuo to, kiek drąsus bus generalinis prokuroras, (ir priklauso – ELTA), kada pasistūmės šis klausimas“, – sakė Seimo pirmininkė.

L. Graužinienė užsiminė, kad prokurorą galimai stabdo pati Prezidentūra, tačiau plačiau komentuoti situacijos nenorėjo.

„Žinant, kaip buvo paskirtas prokuroras, kai jį skyrė prezidentė. Žinant, kokios sąlygos jam buvo iškeltos (...) ir kaip jis tuos metus dirbo prezidentei, galvoju, kad greitai rezultatų nebus. (...) Nenoriu pintis į tą batalijas. Norėčiau tik, kad generalinis prokuroras būtų generaliniu prokuroru“, – teigė Seimo vadovė.

ELTA primena, kad ketvirtadienį šalies vadovės atstovė D. Ulbinaitė, kuri, žiniasklaidos teigimu, yra apklausta kaip specialioji liudytoja dėl informacijos nutekinimo, dėl, anot jos, viešoje erdvėje atsiradusių įvairių ir netgi melagingų interpretacijų, surengė trumpąją spaudos konferenciją.

„Tai, kas vyksta pastarosiomis dienomis, aš vertinu kaip gerai organizuotą provokaciją bei šmeižto ir melo kampaniją. Tai politinės girnos, kurios artėjant Vilniaus viršūnių susitikimui ir Prezidento rinkimams naudojamos bandant kompromituoti Lietuvą ir prezidentę D. Grybauskaitę, kad ji nedalyvautų Prezidento rinkimuose. Tam apsijungė ir šią situaciją išnaudoja visos vidaus ir išorės jėgos, kurioms per šiuos penkerius metus tapo sunkiau vogti, sukčiauti ir daryti įtaką“, – teigė D. Ulbinaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Saulius Skvernelis
LRT FAKTAI 16