Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.22 12:57

Patarėja: V. Janukovyčius D. Grybauskaitei telefonu pranešė apie Rusijos šantažą

BNS, ELTA 2013.11.22 12:57

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius telefonu pranešė prezidentei Daliai Grybauskaitei, kad Kijevas negali pasirašyti sutarties su Europos Sąjunga (ES) dėl Rusijos ekonominio spaudimo ir šantažo, penktadienį BNS sakė prezidentės patarėja.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovyčius telefonu pranešė prezidentei Daliai Grybauskaitei, kad Kijevas negali pasirašyti sutarties su Europos Sąjunga (ES) dėl Rusijos ekonominio spaudimo ir šantažo, penktadienį BNS sakė prezidentės patarėja.

Per pokalbį telefonu prezidentei buvo pranešta apie grasinimus riboti prekių importą iš Rytų Ukrainos, o tai, Kijevo skaičiavimais, galėjo atnešti milijardinius nuostolius, teigė prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikai Jovita Neliupšienė.

„Ukraina neatlaikė ekonominio spaudimo ir šantažo. Jai buvo grasinama riboti jos prekių importą į Rusiją, ypač iš įmonių Rytų Ukrainoje, kur sukoncentruota didžioji dalis pramonės, kur dirba šimtai tūkstančių žmonių. Vertinama, kad Ukraina patirtų milijardinius nuostolius. Tokias savo sprendimo priežastis nurodė prezidentas V. Janukovyčius per pokalbį telefonu su prezidente šią savaitę“, – BNS sakė J. Neliupšienė.

„Taigi matome sąjungas, kurios kuriamos necivilizuotomis spaudimo priemonėmis, ir tokios kuriamos sąjungos negali būti ilgalaikės“, – teigė prezidentės patarėja.

V. Janukovyčius atsisakė komentuoti vyriausybės sprendimą

Pats V. Janukovyčius penktadienį atsisakė komentuoti šalies vyriausybės sprendimą nutraukti pasirengimą pasirašyti Asociacijos sutartį, nors žurnalistai norėjo sužinoti jo nuomonę šiuo klausimu.

V. Janukovyčius lankosi Vienoje su oficialiu vizitu.

Pasak prezidento patarėjo, Vyriausiosios tarptautinių santykių valdybos vadovo Andrejaus Gončaruko, Ukrainos vyriausybės sprendimą nulėmė tik „objektyvi situacija – vidaus rinkos problemos“.

„Tai variantas, kurį reikia išnagrinėti“, – pridūrė jis.

Ukraina ketvirtadienį paskelbė nutraukianti pasirengimą kitą savaitę per ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje pasirašyti svarbų politinį ir prekybinį susitarimą su ES.

Ukrainos vyriausybė šį žingsnį motyvavo noru plėsti prekybinius ryšius su Rusija. Vyriausybės pranešime pažymima, kad toks sprendimas priimtas „nacionalinio saugumo naudai“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi