Lietuvoje

2015.02.12 21:38

Paslapčių komisija slaptos pažymos nevertins

BNS2015.02.12 21:38

Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija ketvirtadienį nusprendė nesvarstyti klausimo dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) informacijos slaptumo žymos pagrįstumo.

Paslapčių apsaugos koordinavimo komisija ketvirtadienį nusprendė nesvarstyti klausimo dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) informacijos slaptumo žymos pagrįstumo.

Komisijos pirmininkė Jūratė Raguckienė po komisijos posėdžio žurnalistams sakė, kad nuspręsta nesvarstyti prokurorų prašymo, nes tai ne šios komisijos kompetencijos klausimas.

Į komisiją dėl slaptumo grifo kreipėsi tyrimą dėl slaptos informacijos paviešinimo kontroliuojantys prokurorai. Jie teigia nustatę, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo, tačiau tikina, kad kvalifikuoti veiką bus galima tik gavus komisijos išvadą.

Tyrimas dėl valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamente pradėtas spalio 31 dieną, jį atlikti pavesta Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT).

Tyrimas pradėtas, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo