Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Prezidentės patarėja: tai – šmeižto kampanija

ELTA2015.02.14 17:10

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė teigia, kad jos pareiga – ginti šalies vadovę nuo melo, ir ji teigia tai daranti niekieno neraginama.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės vyriausioji patarėja Daiva Ulbinaitė teigia, kad jos pareiga – ginti šalies vadovę nuo melo, ir ji teigia tai daranti niekieno neraginama.

Ketvirtadienį šalies vadovės atstovė, kuri, žiniasklaidos teigimu, yra apklausta kaip specialioji liudytoja dėl informacijos nutekinimo, dėl, anot jos, viešoje erdvėje atsiradusių įvairių ir netgi melagingų interpretacijų, surengė trumpąją spaudos konferenciją.

„Tai, kas vyksta pastarosiomis dienomis, aš vertinu kaip gerai organizuotą provokaciją bei šmeižto ir melo kampaniją. Tai politinės girnos, kurios artėjant Vilniaus viršūnių susitikimui ir Prezidento rinkimams naudojamos bandant kompromituoti Lietuvą ir prezidentę D. Grybauskaitę, kad ji nedalyvautų Prezidento rinkimuose. Tam apsijungė ir šią situaciją išnaudoja visos vidaus ir išorės jėgos, kurioms per šiuos penkerius metus tapo sunkiau vogti, sukčiauti ir daryti įtaką“, – teigė D. Ulbinaitė.

Pasak patarėjos, natūralu, kad jai kasdien bendraujant su žiniasklaida, teisėsaugai kyla klausimų dėl informacijos apie valstybei kylančias grėsmes patekimo į viešąją erdvę ir į juos bandoma atsakyti. D. Ulbinaitė teigė, jog nuo pirmos ikiteisminio tyrimo dienos ji bendradarbiauja su pareigūnais, jos darbo vietoje ir namuose buvo atlikti tie patys procesiniai veiksmai kaip ir naujienų agentūros BNS žurnalistų. Patarėja patikino neturinti jokių pretenzijų tyrimą vykdantiems pareigūnams.

„Jokių slaptų dokumentų aš nesu gavusi, pareigūnų buvau tik perspėta, kad prieš Lietuvą ir mūsų šalies prezidentę pirmą kartą istorijoje sutelktos elitinės Rusijos žvalgybos pajėgos ir kad būtina tam rengtis. Ginti valstybę nuo melo, šmeižto ir informacinių išpuolių suprantu kaip tiesioginę savo pareigą. Tai ir darau niekieno neraginama. Man tikrai tam užteks ir stiprybės, ir kantrybės“, – teigė D. Grybauskaitės vyriausioji patarėja.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.