Lietuvoje

2013.11.21 09:21

A. Butkevičius: prokuratūra turėtų greičiau baigti tyrimą dėl VSD medžiagos paviešinimo

BNS2013.11.21 09:21

Generalinė prokuratūra turėtų greičiau baigti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo, kad baigtųsi įvairios spekuliacijos, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

Generalinė prokuratūra turėtų greičiau baigti ikiteisminį tyrimą dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo, kad baigtųsi įvairios spekuliacijos, sako premjeras socialdemokratas Algirdas Butkevičius.

„Jeigu Generalinė prokuratūra pasakė, kad jau yra nustatytas asmuo, kuris tą informaciją paviešino, manau, reikėtų greičiau užbaigti šituos klausimų svarstymus. Tokiu atveju, manau, įvairiausių spekuliacijų ar diskusijų jau nebebūtų ir būtų daug lengviau dirbti kitoms valstybės institucijoms“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė Vyriausybės vadovas.

Anot jo, tyrimo užbaigimas priklauso nuo Generalinės prokuratūros kompetencijos.

„Manau, šiuo metu klausimas turi būti svarstomas ne apie pažymoje esančio turinio esmę, bet turi būti įvertinta, kad tokia pažyma buvo nutekinta, kaip kalbama“, – teigė A. Butkevičius.

Praėjusią savaitę Generalinė prokuratūra pranešė, kad atliekant minėtą ikiteisminį tyrimą, nustatyta, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo, bet įtarimai dar niekam nepateikti.

Anot prokuratūros, apie tyrimo rezultatus informuotos atitinkamos valstybės institucijos, kurios turėtų priimti sprendimus dėl leidimų dirbti su įslaptinta informacija bei toliau eiti pareigas.

Be to, kreiptasi į Paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją prašant pateikti išvadą dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) suteiktos informacijos slaptumo žymos pagrįstumo.

„Tik tuomet, kai tokia išvada bus pateikta, bus galima tinkamai įvertinti ir pagal Baudžiamąjį kodeksą kvalifikuoti padarytą veiką“, – nurodė prokuratūra.

Tyrimas dėl valstybės paslaptį sudarančios informacijos atskleidimo pradėtas šių metų spalio 31 dieną, kai BNS pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Po BNS pranešimo STT vykdė kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai. Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.