Lietuvoje

2013.11.20 16:11

Skambučiai greitajai pagalbai bus integruoti į BPC sistemą

ELTA2013.11.20 16:11

Vyriausybė patvirtino veiksmų planą, kuriuo numatoma visus greitosios pagalbos telefonų numeriais gautus skambučius nukreipti į Bendrojo pagalbos centro sistemą

Vyriausybė patvirtino veiksmų planą, kuriuo numatoma visus greitosios pagalbos telefonų numeriais gautus skambučius nukreipti į Bendrojo pagalbos centro sistemą.

„Yra patvirtintas veiksmų planas, kuris turėtų būti įgyvendintas iki 2016 metų. Kitų metų pirmąjį ketvirtį turi būti pateiktas aiškus priemonių planas dėl telefonų 03, 033 ir 103 skambučių integravimo į bendrą BPC duomenų bazę“, – trečiadienį sakė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Premjero teigimu, bus ieškoma galimybių, kad tokiam sprendimui besipriešinusios greitosios pagalbos stotys informaciją gautų tuo pačiu metu kaip ir BPC.
Kaip ELTA jau skelbė, spalio 31 d. baigtas Bendrojo pagalbos centro (BPC) auditas.

VRM auditoriai konstatavo, kad BPC tinkamai bendradarbiauja su policijos ir priešgaisrinės gelbėjimo tarnybomis. Kartu auditoriai pabrėžė, kad greitosios medicinos pagalbos įstaigos nesilaiko teisės aktų reikalavimų perduoti pagalbos skambučių numeriais 03, 033, 103 administravimo funkcijas BPC ir į jį integruoti greitosios medicinos pagalbos dispečerines tarnybas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.