Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.20 08:52

L. Graužinienė: VSD vadovo atsakymai Seime skambėjo keistai

BNS 2013.11.20 08:52

Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus Gedimino Grinos atsakymai į Seimo narių klausimus dėl paviešintos slaptos informacijos antradienį skambėjo keistai, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Valstybės saugumo departamento (VSD) generalinio direktoriaus Gedimino Grinos atsakymai į Seimo narių klausimus dėl paviešintos slaptos informacijos antradienį skambėjo keistai, sako Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

G. Grina iš esmės atsakė vieninteliu žodžiu – „nežinau“. Pasak L. Graužinienės, kai taip kalba VSD vadovas, atrodo neįprastai.

„Skambėjo tikrai labai keistai. Aš suprantu, kad ne viską pareigūnai gali pasakoti atvirame Seimo posėdyje, bet kada iš pateiktų klausimų visą laiką skamba atsakymas VSD vadovo „nežinau“ „nežinau“, „nežinau“, jau nesigilinant net į esmę, atrodo, iš karto kyla klausimas: ką veiki kaip vadovas, jeigu nieko nežinai? Galbūt buvo galima pasakyti „negaliu atsakyti“? Man toks keistas įspūdis susidarė“, – trečiadienį Žinių radijui sakė ji.

G. Grina antradienį negalėjo atsakyti į septynis Seimo narių klausimus.

„Aš gavau septynis klausimus kaip VSD direktorius, į kuriuos galėčiau atsakyti taip: pagal pirmą klausimą galėčiau pasakyti tiek, kiek yra spaudoje, tai nieko negalėčiau pakomentuoti. Apie antrą klausimą nieko nežinau, apie trečią klausimą nieko nežinau. Ketvirtas, penktas, šeštas ir septintas klausimas – faktiškai nieko nežinau, ir plius yra ikiteisminio tyrimo medžiaga“, – kalbėjo jis.

Parlamentarai G. Grinos ir generalinio prokuroro Dariaus Valio prašė atsakyti, ar praėjusį ketvirtadienį prezidentė Dalia Grybauskaitė buvo išsikvietusi Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Saulių Urbanavičių ir Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmąjį pavaduotoją Žydrūną Bartkų, ar ji nurodė STT vadovams nereikšti įtarimų savo vyriausiajai patarėjai Daivai Ulbinaitei, ar nurodė generaliniam prokurorui skubiai grįžti į darbą, atšaukti komandiruotę į užsienį bei padaryti įtaką ikiteisminiam tyrimui, ar prezidentė arba jos įgalioti asmenys koordinavo veiksmus su Paslapčių apsaugos koordinavimo komisijos nariais ir VSD pareigūnais, kad būtų panaikinta slaptumo žyma ant pažymos.

Pareigūnų taip pat teirautasi, ar VSD darbuotojas spalio 30–ąją pateikė D. Ulbinaitei informaciją, kuri kitą dieną šifruotu elektroniniu ryšiu išsiųsta prezidentei, Seimo pirmininkei, ministrui pirmininkui, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkui, Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkui, užsienio reikalų ministrui, Vyriausybės kancleriui.

„Kodėl spalio 31 dieną VSD pareigūnas skambino Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto patarėjui, klausdamas, ar komiteto pirmininkas jau susipažino su šios pažymos turiniu, o sužinojęs, kad dar ne, ragino kuo skubiau tai padaryti?“ – klausta G. Grinai ir D.Valiui adresuotuose klausimuose.

Pagal Seimo statutą, parlamentarai turi teisę pateikti klausimus ir reikalauti, kad atskiri Vyriausybės nariai, valstybės kontrolierius, kiti valstybės institucijų vadovai, kuriuos skiria Seimas arba kurių paskyrimui reikalingas Seimo pritarimas, taip pat kiti valstybės institucijų vadovai atsakytų į juos Seimo posėdyje.

Pareigūnai į Seimą pakviesti aiškintis dėl ikiteisminio tyrimo, pradėto BNS pranešus apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę D. Grybauskaitę.

Vilniaus miesto apylinkės teismas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi