Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Sveikatos forumas: finansinis stabilumas daro tiesioginę įtaką sveikatai

Vilniuje tęsiasi Sveikatos forumas. Europos Sąjungos pirmininkavimo renginyje aptariami skirtingų šalių sveikatos sistemų privalumai visai Europai ir išskirta ekonominė vertė, kurią sukuria sveikatos sektorius.

Vilniuje tęsiasi Sveikatos forumas. Europos Sąjungos pirmininkavimo renginyje aptariami skirtingų šalių sveikatos sistemų privalumai visai Europai ir išskirta ekonominė vertė, kurią sukuria sveikatos sektorius.

Pagrindinis sveikatos forumo tikslas – atkreipti dėmesį, kad rūpestis visuomenės sveikata neturėtų būti paliktas tik sveikatos priežiūros sistemai. Pasak organizatorių, tyrimai rodo, kad gyventojų finansinis stabilumas daro tiesioginę įtaką jų sveikatai. Kitas svarbus klausimas, nagrinėjamas forume, – sveikatos sektoriaus kuriama pridėtinė vertė ne tik sveikos visuomenės atžvilgiu.

„Mokslo, tyrimų, inovacijų ir poreikio turėti aukštos kvalifikacijos žmones atžvilgiu sveikatos sektorius yra vienas iš efektyviausių. Jis yra ekonomikos vystymosi garantas. Jis padeda ilgiau išlaikyti mus darbingus darbo rinkoje. Šiandien kalbama, kad sveikatos sektorius yra investicijų sektorius, mokslinės pažangos sektorius ir didelis sektorius, didinantis BVP, o ne išlaidų sektorius“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras Vytenis Andriukaitis.

Forumo dalyviai svarstys, kokia Europos sveikatos sistemų ateitis.  Nors sveikatos apsaugos finansavimas kiekvienoje šalyje skirtingas, problemos panašios. Pavyzdžiui, senstanti visuomenė ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumas.

„Sveikatos sistemas tarptautiniu lygmeniu palyginti naudinga, nes galime sužinoti, kaip skirtingos šalys įveikia sveikatos sektoriuje iškylančias problemas. Europa siūlo labiau įsigilinti į tokias problemas, kaip geresnė priežiūra, finansavimo būdai, sistemos planavimas ir reguliavimas, inovacijų ir kvalifikuotos darbo jėgos plėtra“, – vardijo Sveikatos forumo Tarybos pirmininkas prof. Vilius Grabauskas.

„Sumažintas finansavimas sveikatos sektoriui parodė tebeegzistuojančias nelygias galimybes gauti sveikatos priežiūrą. Dėl to kenčia daug žmonių, ne tik neturtingi žmonės, bet ir tie, kurie priklausomi nuo priežiūros, sergantys lėtinėmis ligomis“, – atkreipė dėmesį Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regiono biuro direktorė Zsuzsanna Jakab.

Dvi dienas vyksiančiame renginyje laukiama daugiau nei 400 dalyvių iš Europos Komisijos, Pasaulio sveikatos organizacijos ir Europos sąjungos šalių.