Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Į laisvę paleista pusę milijono litų iš Seimo kasos iššvaisčiusi R. Petkelienė

BNS 2015.09.08 13:45

Atlikusi trečdalį bausmės, antradienį į laisvę paleista buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė Regina Petkelienė, nuteista už iššvaistytus daugiau nei 441 tūkst. litų. Moteris bausmę atliko Panevėžio pataisos namuose.

Atlikusi trečdalį bausmės, antradienį į laisvę paleista buvusi Seimo kanceliarijos kasininkė Regina Petkelienė, nuteista už iššvaistytus daugiau nei 441 tūkst. litų. Moteris bausmę atliko Panevėžio pataisos namuose.

Moteriai pavyko išeiti anksčiau į laisvę, nes Panevėžio apylinkės teismas patenkino pareiškimą dėl nuteistosios lygtinio paleidimo. Ji nelaisvėje praleido devynis mėnesius.

Didžiulis pinigų trūkumas Seimo kasoje aptiktas 2009-ųjų liepą. Tada per reviziją pasigesta apie 440 tūkst. litų. Bylos duomenimis, R. Petkelienė dideles sumas iš Seimo kasos skolino Olgai Goluskaitei, o ši esą pinigus pralošė kazino.

Pasak „Lietuvos ryto“ televizijos, kol kas iš beveik pusės milijono litų žalos Seimui atlyginta tik 10 tūkst. litų. Seimo kancleris Jonas Milerius sakė, kad likusią sumą iš nuteistųjų bandys išreikalauti antstoliai.

Pernai gruodį priimtu Apeliacinio teismo nuosprendžiu R. Petkelienė ir buvusi Nacionalinės sveikatos tarybos buhalterė Olga Goluskaitė buvo nuteistos po dvejus metus kalėti.

Teismas nustatė, kad R. Petkelienė iš viso iššvaistė daugiau nei 441 tūkst. litų. Teismo nurodymu ji maždaug 373 tūkst. litų turi atlyginti solidariai kartu su O. Goluskaite, o 62 tūkst. litų padengti viena.

Rugpjūtį į laisvę išėjo O. Goluskaitė. Ji taip pat už grotų praleido trečdalį bausmės laiko.

Į laisvę išėjusiai R. Petkelienei teks dalyvauti kitame teismo procese – teisme yra byla dėl galimo aplaidaus apskaitos tvarkymo Seimo kanceliarijoje. Šioje baudžiamojoje byloje kaltinimai yra pateikti dabartiniam Seimo kancleriui J.Mileriui, anksčiau ėjusiam Informacijos technologijų ir telekomunikacijų departamento vadovo pareigas, buvusiai Seimo kanceliarijos Finansų departamento direktorei Danutei Petrauskienei ir buvusiai jos pavaduotojai Dalei Špakauskienei, Finansų departamento darbuotojoms Nijolei Judinienei, Alei Klovaitei, Ilonai Mažeikytei, Sigitai Karpickienei, Irenai Astrauskaitei bei Bendrųjų reikalų departamento darbuotojams Alvydui Milkevičiui, Algirdui Taruliui, Arvydui Algimantui Švedui.

R. Petkelienė yra sakiusi, kad dalis pinigų skolinta Seimo kanceliarijos darbuotojams, parlamentarams.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.