Lietuvoje

2012.07.31 18:55

Klaipėda pasirengusi renginių maratonui

Jau trečiadienį Klaipėdą užlies siautulinga Jūros šventės banga. Šiemet ji švenčiama su miesto, kuriam sukanka 760 metų, gimtadieniu.

Jau trečiadienį Klaipėdą užlies siautulinga Jūros šventės banga. Šiemet ji švenčiama su miesto, kuriam sukanka 760 metų, gimtadieniu.

Miesto vėliavos pakėlimas Klaipėdos piliavietėje ir iškilmingas minėjimas pradės penkias dienas truksiantį šventės maratoną. Nuo 1934-ųjų kasmet į uostamiestį tūkstančius svečių iš Lietuvos bei kitų šalių sukviečianti jūros šventė šiemet pradedama savaite vėliau nei įprastai – kartu su 760-uoju  miesto gimtadieniu.

„Klaipėda, turėdama tokią patirtį, tokį didelių renginių organizavimo įdirbį, tuos iššūkius, kurie miestą pasitiko šiais metais organizuojant tiek miesto jubiliejų, tiek ir jūros šventę, tikrai įveiks. Ir šventė bus visiems – miestiečiams, miestui, svečiams“, – tikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

„Išskirtinis renginys, vainikuosiantis miesto gimtadienį, yra oratorija, kuri yra sukurta būtent specialiai šiai progai. Ją sukūrė kompozitorius Giedrius Kuprevičius, režisavo Gytis Padegimas“, – pasakojo Klaipėdos savivaldybės Ugdymo ir kultūros departamento direktorė Nijolė Laužikienė.

Teatralizuotą oratoriją „Miestas ir žmonės“ klaipėdiečiai išvys trečiadienį, pusę dešimtos vakaro Klaipėdos piliavietėje. Oratorija baigsis milžinišku fejerverku.

„Buvo toks sumanymas, kad finalinė giesmė Klaipėdai, kurios eiles sumontavau iš Klaipėdos moksleivių poezijos ir Salomėjos Nėries posmų, įsiremtų į fejerverką. Kitaip sakant kulminuotų choras ir solistas išvestų į fejerverką“, – pasakojo kompozitorius G. Kuprevičius.

Po ugnies reginio klaipėdiečių laukia dar viena kompozitoriaus dovana – vienuolikos minučių improvizacija fortepijonu.