Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Zarasų mere išrinkta socialdemokratė D. Kelečienė

BNS 2015.09.08 13:45

Antradienį vieno balso persvara Zarasų rajono mere išrinkta socialdemokratė Daiva Kelečienė.

Antradienį vieno balso persvara Zarasų rajono mere išrinkta socialdemokratė Daiva Kelečienė.

Už ją balsavo 11 iš 21 rajono tarybos narių. Likę 10 balsų teko „darbiečiui“ Arvydui Steponavičiui.

Slaptas balsavimas Zarasų savivaldybėje vos nesibaigė policijos vizitu. Vienas iš balsų skaičiavimo komisijos narių – Rolandas Urniežius – atkreipė dėmesį, kad biuleteniai pažymėti dviem mero antspaudais. Kilus šurmuliui dėl to, kad antro mero antspaudo būti negali, siūlyta kviesti policiją.

Nepaisant to, tarybos nariai netrukus nubalsavo už sprendimo projektą, kuriuo D. Kelečienė oficialiai paskirta mere.

„Tikimės, kad darbas bus konstruktyvus, emocijos nurims ir galėsime dirbti tinkamai – taip, kaip iš mūsų tikisi žmonės ir partija“, – posėdžio metu kalbėjo naujoji merė.

Ji dar prieš ją išrenkant į šias pareigas pabrėžė dirbsianti pagal partijos, kuriai priklauso, vertybes.

Prisistatydama tarybai D. Kelečienė teigė, kad priimti sprendimą kandidatuoti į mero postą nebuvo lengva, nes ji turi darbą ir tokio karjeros posūkio neplanavo.

Kaip politinės partijos „Taip“ į Zarasų savivaldybės tarybą išrinktas R. Urniežius D. Kelečienės sprendimą kandidatuoti kritikavo prieš balsuodamas.

„Man keista dėl Daivos Kelečienės iškėlimo ir pasakysiu kodėl – vis dėlto kai mes rimtus žingsnius darome, (...) labai sunku vadovauti, kai tu esi mažumoje: neturint užnugario tarybos narių, neturint savo partijos užnugario. Praktiškai neįmanoma vadovauti rajonui. Arba tu turi daryti kompromisus, ką Arnoldas (buvęs meras A.Abramavičius – BNS) ir darė, ir meistriškai darė, nors socialdemokratai ir buvo nušalinti nuo to valdymo“, – samprotavo politikas.

Naujo mero rinkimai vyko, kai anksčiau per tarybos posėdį atsistatydino Zarasų rajono meras konservatorius Arnoldas Abramavičius. Rajono savivaldybės tarybos posėdžio darbotvarkėje buvo įrašytas klausimas dėl jo atleidimo, bet nelaukdamas, kol bus atstatydintas, A. Abramavičius pasitraukė pats.

Už jo atsistatydinimą balsavo 16 iš 21 Zarasų rajono politikų.

Zarasuose planuojama keisti ir kitus rajono savivaldybės vadovus: ketinama balsuoti dėl nepasitikėjimo vicemere „tvarkiete“ Stase Goštautiene, savivaldybės administracijos vadovais.

Lapkričio pradžioje 13 iš 21 tarybos narių pasirašė raštą dėl nepasitikėjimo visais rajono vadovais – meru, vicemere, administracijos direktoriumi ir jo pavaduotoju. Parašus padėjo Lietuvos socialdemokratų partijai, Liberalų sąjūdžiui ir Darbo partijai priklausantys Zarasų politikai.

Minėti pareigūnai kaltinami nesugebėjimu sutelkti Zarasų rajono savivaldybės tarybos narių bei administracijos bendram ir konstruktyviam darbui, palaikyti gerų darbinių santykių.

Nepasitikėjimo autorių taip pat netenkina savivaldybės institucijų vadovų vykdoma švietimo politika, kuri esą „kelia nereikalingą įtampą švietimo įstaigų bendruomenėje, o šių įstaigų nepakankamas finansavimas bei rajono savivaldybių institucijų vadovų abejingumas švietimo įstaigų problemoms kelia susirūpinimą“.

A. Abramavičius šiuos kaltinimus BNS yra pavadinęs abstrakčiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.