Lietuvoje

2013.11.19 14:56

D. Valys apie VSD medžiagos nutekinimo tyrimą: prokuroras nedelsia

ELTA2013.11.19 14:56

Generalinis prokuroras Darius Valys sako, kad ikiteisminis tyrimas dėl slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos nutekinimo tebevyksta, ir kai bus surinkti visi reikiami duomenys, prokuroras priims sprendimą.

Generalinis prokuroras Darius Valys sako, kad ikiteisminis tyrimas dėl slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) medžiagos nutekinimo tebevyksta, ir kai bus surinkti visi reikiami duomenys, prokuroras priims sprendimą.

„Kiekvieną dieną ikiteisminiame tyrime vyksta kažkas naujo, tačiau skelbtino viešai tai prokuroras nieko neskelbia“, – sakė D. Valys, atsakydamas į žurnalistų klausimą, ar yra kas nors naujo dėl pažymų nutekinimo, ar kam nors pareikšti įtarimai.

Generalinis prokuroras paneigė spėliones, kad galimai yra delsiama pateikti įtarimus. „Manau, kad prokuroras nedelsia, jis renka medžiagą, kuri reikalinga konstatuoti nusikalstamą veiką arba ją kvalifikuoti. Kai bus visi reikiami duomenys, aš manau, prokuroras priims atitinkamą sprendimą“, – antradienį žurnalistams Seime sakė D. Valys.

Pasak jo, yra kreiptasi į Paslapčių koordinavimo komisiją, prašant įvertinti slaptumo žymos suteikimo pagrįstumą.

Lapkričio 14 d. Generalinė prokuratūra tikino gavusi duomenų, kurie leidžia konstatuoti, kaip įslaptinta informacija pateko į žiniasklaidos priemones ir kas iš valstybės tarnautojų tame dalyvavo, primena ELTA.

Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintas Ivanauskas informavo, kad jo vadovaujamame ir Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir valstybės paslapties atskleidimo įtarimai šiuo metu dar niekam nėra pareikšti, tyrimas tęsiamas.

Apie tyrimo rezultatus buvo informuotos atitinkamos valstybės institucijos, kurios turėtų priimti sprendimus dėl leidimų dirbti su įslaptinta informacija bei toliau eiti pareigas.

Taip pat, vadovaujantis Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo nustatyta tvarka, yra kreiptasi į Lietuvos Respublikos paslapčių apsaugos koordinavimo komisiją prašant pateikti išvadą dėl Valstybės saugumo departamento suteiktos informacijos slaptumo žymos pagrįstumo.

Pasak prokurorų, tik tuomet, kai tokia išvada bus pateikta, bus galima tinkamai įvertinti ir pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą kvalifikuoti padarytą veiką.

STT dėl slaptumo grifu pažymėtos informacijos nutekinimo pradėjo ikiteisminį tyrimą, kurio metu buvo apklausti šeši BNS žurnalistai ir redaktorės, kai kurių jų namuose atliktos kratos.