Lietuvoje

2013.11.19 14:28

Seimas – prieš valstybines pensijas 5–6 vaikus globojusioms motinoms

BNS2013.11.19 14:28

Antrojo laipsnio valstybinės pensijos kol kas nebus mokamos daugiavaikėms motinoms, globojusioms ne jų pagimdytus 5–6 vaikus.

Antrojo laipsnio valstybinės pensijos kol kas nebus mokamos daugiavaikėms motinoms, globojusioms ne jų pagimdytus 5–6 vaikus.

Seimas antradienį grąžino iniciatoriams tobulinti atitinkamas Ekonomikos komiteto vadovo „tvarkiečio“ Remigijaus Žemaitaičio parengtas Valstybinių pensijų įstatymo pataisas. Seimas neatsižvelgė į parlamentaro siūlomus sugriežtinimus motinoms, kurios pretenduotų į tokias pensijas.

Parlamentaras siūlė, kad motinos būtų išauginusios ir gerai išauklėjusios globojamus vaikus iki 18 metų.

„Tokiu būdu kartu būtų užkertamas kelias gauti antrojo laipsnio valstybines pensijas toms motinoms, kurios vaikais nesirūpino, rūpinosi netinkamai, vaikai buvo atiduoti į vaikų namus ar dėl netinkamo motinų elgesio buvo patekę į socialinių darbuotojų akiratį“, – teigė R.Žemaitaitis.

Dabar antrojo laipsnio valstybinė pensijos – 400 litų – mokamos 3,1 tūkst. motinų – jos turi būti pagimdžiusios arba įvaikinusios ir išauginusios 7 ir daugiau vaikų. Kiek yra vaikus globojančių motinų, oficialiai neskelbiama.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt