Lietuvoje

2012.07.31 15:42

Pasieniečiai į Lietuvą neįleido sovietine simbolika papuošto automobilio

LRT.lt 2012.07.31 15:42

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai į Lietuvą neįleido sovietine simbolika paženklinto automobilio, kurį vairavo Baltarusijos pilietis. 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai į Lietuvą neįleido sovietine simbolika paženklinto automobilio, kurį vairavo Baltarusijos pilietis.

Naktį iš pirmadienio į antradienį prie sienos su Baltarusija esančiame Lavoriškių pasienio kontrolės punkte Lavoriškių užkardos pasieniečiai įprasta tvarka ketino patikrinti į Lietuvą vykusį automobilį „Porsche 996“ baltarusiškais valstybiniais numeriais.

Tačiau VSAT pareigūnai iš karto pastebėjo, kad tvarkingus asmens dokumentus turėjusio 26 metų baltarusio vairuojamas automobilis išpieštas sovietine simbolika – ant ryškiai raudono variklio dangčio pavaizduotas geltonas pjautuvas, tokios pačios spalvos kūjis bei žvaigždė.

Viešą sovietinės bei nacistinės simbolikos demonstravimą draudžia Lietuvos įstatymai, tad pasieniečiai baltarusiui pranešė, kad automobilis į Lietuvą įleistas nebus.

Galiojantį baltarusišką pasą bei vizą turėjusiam užsieniečiui buvo pasiūlyta kelionę tęsti pėsčiomis arba autobusu. Vyras tai daryti atsisakė, tad VSAT pareigūnai nustatyta tvarka surašė jam atsisakymą leisti vykti per valstybės sieną.

Po keliolikos minučių „Porshe 996“ vairavęs užsienietis automobiliu grįžo į Baltarusiją, praneša VSAT.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už nacistinių ar komunistinių simbolių platinimą ar demonstravimą numato baudą nuo 500 iki 1000 litų.

Baltarusijos piliečiui piniginė bauda neskirta, nes šis nebuvo įleistas į Lietuvos teritoriją.