Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.18 14:54

A. Butkevičius atsisako kalbėti apie apkaltą V. Uspaskichui

Darbo partijos įkūrėjui Viktorui Uspaskichui aiškinant, kad socialdemokratai su konservatoriais yra prezidentės užpakalyje bei tyčiojantis iš premjero, esą šis nuolat kaitalioja savo nuomonę, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius šypsosi ir teigia, kad koalicija sutaria kuo puikiausiai.

Darbo partijos įkūrėjui Viktorui Uspaskichui aiškinant, kad socialdemokratai su konservatoriais yra prezidentės užpakalyje bei tyčiojantis iš premjero, esą šis nuolat kaitalioja savo nuomonę, ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius šypsosi ir teigia, kad koalicija sutaria kuo puikiausiai.

„Ne, kol kas mes netgi koalicijoje šito klausimo nesvarstėme, Vyriausybė dirba toliau sėkmingai ir koalicijoje sutarimas yra geras. Koalicija yra stabili“, – pirmadienį po politinės tarybos posėdžio sakė A. Butkevičius.

Jis taip pat teigė nekomentuojantis kitų politikų pasisakymų, ypač jeigu tie pasisakymai susiję su siūlymais dėl apkaltų. Kaip žinoma, „darbiečiai“ pradėjo kalbėti apie apkaltą prezidentei Daliai Grybauskaitei, nes įtaria, jog šalies vadovė siekė slaptos Valstybės saugumo departamento (VSD) pažymos paviešinimo. Pati D. Grybauskaitė „darbiečių“ išpuolius sieja su desperacija dėl artėjančio apeliacijos proceso pabaigos juodojoje buhalterijos byloje.

„Nekomentuoju kitų politikų pasisakymų, ypač apie apkaltas“, – sakė A. Butkevičius.

Klausiama, kaip vertina V. Uspaskicho išpuolius prieš Vyriausybę ir socialdemokratus, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė aiškino, esą politikas „turbūt norėjo pasakyti, kad komisijos sudarymo procesas vyksta ir yra aprašytas Statute“.

„Jis akcentavo, kad iš anksto nereikia formuoti nuomonės, kaip jis turi vykti. Procesas vyks taip, kaip numatyta Statute ir Seimo nariai balsuodami turės savo nuomonę“, – svarstė L. Graužinienė.

Praėjusį ketvirtadienį V. Uspaskichas išplatino pranešimą, kuriuo išdėstė, esą jam neįdomu, kaip dėl jo teisinės neliečiamybės panaikinimo balsuos A. Butkevičiaus ir sukritikavo, kad šis apskritai apie tai kalba.

Kaip žinoma, generalinis prokuroras Darius Valys antradienį turėtų atvykti į Seimą ir pateikti prašymą dar kartą panaikinti V. Uspaskicho imunitetą, nes Seimo narys turi būti patrauktas atsakomybėn dėl nepagarbos teismui.

„Seimo narys pataria socialdemokratų lyderiui iš pradžių išmokti nekaitalioti savo nuomonės penkis kartus per dieną, užtikrinti oresnį socialiai remtinų žmonių gyvenimą, sustabdyti emigraciją ir garantuoti padoresnes pensijas ir atlyginimus — taip, kaip jis buvo žadėjęs prieš rinkimus“, – buvo dėstoma V. Uspaskicho pranešime.

Tačiau politikas taip pat negaili kritikos visai Vyriausybei, kurioje dirba ir Darbo partijos ministrai. V. Uspaskichas, be kita ko, apkaltino socialdemokratus kartu su konservatoriais sudarant D. Grybauskaitės politinį užnugarį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi