Lietuvoje

2013.11.18 12:13

D. Grybauskaitė: neišsprendus J. Tymošenko klausimo, susitarimas nebus pasirašytas

ELTA2013.11.18 12:13

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymo galimybė yra Ukrainos vadovybės rankose.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad Europos Sąjungos (ES) ir Ukrainos asociacijos sutarties pasirašymo galimybė yra Ukrainos vadovybės rankose.

„Sutartis yra paruošta, telieka užbaigti namų darbus, kuriuos žino pati Ukraina. Tai yra priimti galutiniu svarstymu likusius įstatymus. Pirmuoju svarstymu tai jau yra padaryta, taigi tam yra numatyta neeilinė sesija. Ir vienaip ar kitaip išspręsti Julijos Tymošenko klausimą. Jeigu tai nebus padaryta, susitarimas negalės būti pasirašytas“, – sakė prezidentė D. Grybauskaitė.

Pirmadienį Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrai Briuselyje renkasi aptarti poziciją dėl galimybės pasirašyti asociacijos sutartį su Ukraina kitą savaitę Vilniuje vyksiančiame viršūnių susitikime.

Tuo metu Ukrainos parlamente J. Tymošenko klausimas numatytas spręsti tik antradienį.

Lietuvos valstybės vadovė pažymėjo, kad bet kokiu atveju Ukraina jau žengė labai didelius žingsnius Europos integracijos link .

„Ši šalis yra labiausiai pasirengusi pasirašyti patį susitarimą. Tuo metu Gruzija arba Moldova tik parafuos tokį susitarimą. Po tokio susitarimo pasirašymo atsiveria visos galimybės glaudesnei prekybai su ES ir didžiulės ekonominės bendradarbiavimo galimybės. Viskas lieka dar Ukrainos vadovybės rankose“, – kalbėjo D. Grybauskaitė.

Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje vyks lapkričio 28–29 dienomis.

Populiariausi

Ramūnas Karbauskis

Lietuvoje

2020.10.20 10:10

Karbauskis: tokios karantino sistemos, kokia veikė pavasarį, niekas neįves spręs dėl ilgesnių mokinių atostogų, bet ką reikės daryti tėvams – neaišku; atnaujinta 10.28

9
Ingrida Šimonytė, Gabrielius Landsbergis TS-LKD rinkimų štabas

Lietuvoje

2020.10.20 10:53

Šimonytė: Vyriausybės laikysena dėl COVID-19 kelia nerimą buvusi ministrė kitų metų biudžete mato finansinio avantiūrizmo