Lietuvoje

2013.11.18 10:44

D. Grybauskaitė prieš rinkimus stiprina viešųjų ryšių komandą

Vytautas Valentinavičius, lrytas.lt2013.11.18 10:44

Netylant kalboms apie šalies vadovės Dalios Grybauskaitės norą siekti prezidento posto antrąją kadenciją, Prezidentūroje prasidėjo paruošiamieji darbai – stiprinama Spaudos tarnybos komanda, kuri turės dar aktyviau pristatyti prezidentės veiklą visuomenei.

Netylant kalboms apie šalies vadovės Dalios Grybauskaitės norą siekti prezidento posto antrąją kadenciją, Prezidentūroje prasidėjo paruošiamieji darbai – stiprinama Spaudos tarnybos komanda, kuri turės dar aktyviau pristatyti prezidentės veiklą visuomenei.

Prezidento kanceliarijoje pradėjo dirbti buvęs „Lietuvos ryto“ televizijos operatorius Valentinas Voitovas, o ilgametė Prezidentūros darbuotoja fotografė Džoja Gunda Barysaitė sulaukė pagalbos – nuo šiol jai talkina fotografas, Fotodiena.lt įkūrėjas Robertas Dačkus.

Iki šiol buvę Prezidentūros šeimininkai tenkindavosi vienu fotografu, tačiau šalies prezidentė nuo šiol turės du.

Didelis dėmesys Lietuvos regionams

Fotografams teks suspėti į visus prezidentės lankomus renginius – užsienyje ir Lietuvoje, – ypač regionuose. Mat būtent čia krypsta prezidentės akys prieš prezidento rinkimus, vyksiančius ateinančių metų rudenį.

Nors prezidentės kalbinta patarėja pokyčius Spaudos tarnyboje sieja tik su Lietuvos pirmininkavimu Europos Sąjungos (ES) Tarybai, prezidentės dažnėjantys vizitai į Lietuvos regionus, suaktyvėjęs šalies vadovės dalyvavimas įvairiuose renginiuose, išduoda ką kitą.

Specialistu Prezidentūroje pradėjęs dirbti V.Voitovas portalui lrytas.lt sakė, kad darbą Prezidentūroje pradėjo prieš daugiau nei tris mėnesius (gerokai įpusėjus Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai. – Red.).

Jam tenka filmuoti visus prezidentės organizuojamus renginius, tačiau detalizuoti savo funkcijų jis nenorėjo.

„Na, nežinau, ar galiu atskleisti, kokios mano funkcijos. Darbas mažai skiriasi nuo buvusio televizijoje“, – sakė jis.

Spaudos tarnybos atstovė portalui lrytas.lt sakė, kad naujo operatoriaus prireikė tuomet, kai atsirado būtinybė ne tik filmuoti renginius, bet ir apdoroti, rūšiuoti ir sisteminti sukauptą informaciją.

Esą vaizdinės informacijos sukaupta tiek daug, kad vieną žmogų teko paskirti informacijos apdorojimui, jos tvarkymui.

Akimirksniu informuojama žiniasklaida

Naujasis operatorius filmuoja šalies vadovės organizuojamus renginius. Seniau tokį darbą dirbęs vyras paskirtas tvarkyti ir rūšiuoti sukauptą vizualinę informaciją.

„Mes duodame vaizdinę medžiagą televizijoms, nuotraukas – įvairiausių fotoalbumų autoriams ar žmonėms, kurie gavo apdovanojimus iš prezidentės prieš trejus ar ketverius metus“, – sakė viena Spaudos tarnybos darbuotoja.

Prezidentės patarėja tvirtino, kad dėl pirmininkavimo ES Tarybai prezidentė žymiai dažniau vyksta į užsienį, gausus būrys užsienio svečių vieši Lietuvoje.

„Įvykius reikia nušviesti nacionalinėje ir regioninėje spaudoje, todėl nuotraukas perduodame regioninei žiniasklaidai“, –sakė ji.

Spaudos tarnyboje po pirmininkavimo ES Tarybai liks tik vienas fotografas.

Paklausus, ar Prezidentūroje liks ilgametė Prezidentūros fotografė, dirbusi prezidentams: a.a. Algirdui Brazauskui, Valdui Adamkui, Rolandui Paksui, prezidentės patarėja susilaikė nuo tiesaus atsakymo.

Liks vienas fotografas. Kuris? Neatskleidžiama.

„Šiuo metu yra du fotografai, o po pirmininkavimo ES Tarybai liks vienas fotografas, negaliu atsakyti, kuris fotografas liks pasibaigus pirmininkavimo laikotarpiui“, – sakė ji.

Prezidentūroje jau kurį laiką sklando gandai, kad šalies vadovė nėra itin patenkinta D. G. Barysaitės darbu.

Kalbama, kad D. Grybauskaitės netenkina fotografės darbo tempai, jai ne visuomet pavyksta patenkinti šalies vadovės keistų įnorių – kad ši iš nuotraukos į Lietuvos žmones visuomet žvelgtų tiesiai.

„Negaliu pasakyti, ar ši fotografė iš šalies vadovės sulaukė kokių nors priekaištų ar pastabų. Man reikėtų pasitikslinti. Galiu pasakyti, kad liks vienas fotografas, kuris – negaliu atsakyti“, – prezidentės patarėjos paklausus, ar šalies vadovė turėjo nusiskundimų D. G. Barysaitės darbu, kalbėjo ji.

Prezidentės patarėja paaiškino, kad specialistui (fotografui) konkurso nereikia skelbti, tačiau Prezidentūra, esą, kruopščiai rinkosi sau tinkamą naują fotografą.

„Kalbėjomės su keletu žmonių, kai kurie patys pabandė fotografuoti ir nusprendė nebedalyvauti tolimesnėse atrankoje. Iš keleto žmonių mes atsirinkome papildomą žmogų pirmininkavimo ES Tarybai laikotarpiui“, – sakė moteris.

Prezidentės patarėjos teigimu, pagrindinis reikalavimas dirbantiems Spaudos tarnyboje yra kokybiškas ir operatyvus informacijos rengimas ir perdavimas Lietuvos ir užsienio žiniasklaidai. Tokie reikalavimai taikomi fotografams bei operatoriui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt