Lietuvoje

2015.09.08 13:45

B. Ki-Moonas: vadovas: Baltijos šalys yra puikus pavyzdys, kaip įtvirtinti demokratiją

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvoje viešintis Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sekmadienį Baltijos šalis pavadino puiku pavyzdžiu, kaip įtvirtinti demokratiją, ir pabrėžė Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programoje.

Lietuvoje viešintis Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas sekmadienį Baltijos šalis pavadino puiku pavyzdžiu, kaip įtvirtinti demokratiją, ir pabrėžė Lietuvos vaidmenį Europos Sąjungos (ES) Rytų partnerystės programoje.

Skaitydamas paskaitą Vytauto Didžiojo universitete Kaune, Jungtinių Tautų vadovas teigė, kad tarptautinė bendrija lyderystės iš Lietuvos lauks ir jai dirbant Saugumo Taryboje artimiausius dvejus metus.

„Esate puikūs pavyzdžiai, kaip sklandžiai įtvirtinama atstovaujamoji demokratija, teisinga visuomenė, kur vyrai ir moterys gyvena kartu, užtikrinant žmogaus orumą“, – sakė vizitą Baltijos šalyse baigiantis generalinis sekretorius.

Iš Pietų Korėjos kilęs politikas teigė, kad Lietuvos pripažinimą liudija šalies pirmininkavimas ES Tarybai ir išrinkimas į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą darbui 2014 ir 2015 metais.

„Tarptautinė bendrija dabar laukia jūsų lyderystės pasaulinės taikos ir saugumo klausimais, žmogaus teisių klausimais. Dabar jūs peržengiate savo valstybės ir savo regiono sienas“, – kalbėjo Ban Ki-moonas.

Jungtinių Tautų vadovas taip pat atkreipė dėmesį į lapkričio pabaigoje Vilniuje vyksiantį ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimą, kuriame tikimasi įtvirtinti glaudesnius ES santykius su posovietinėmis Rytų Europos šalimis.

„Suprantu, kad šį mėnesį turėsite labai svarbų Rytų partnerystės susitikimą. Lietuva ir toliau gilina savo dalyvavimą puikiame Europos integracijos projekte [...]. Jūs nusipelnote pagyrimo dėl to, kad dalijatės patirtimi su kitais“, – sakė jis.

Vytauto Didžiojo universiteto garbės daktaro vardą gavęs Ban Ki-moonas taip pat pagyrė Lietuvos pastangas įveikiant ekonominę krizę, ir pabrėžė, jog tarptautinei bendrijai svarbus Lietuvos dalyvavimas tarptautinėse operacijose Afganistane ir Malyje.

Pusės valandos kalboje Jungtinių Tautų vadovas taip pat citavo keturioliktame amžiuje rašytus Lietuvos valdovo Gedimino laiškus, pavadindamas juos tolerancijos pavyzdžiu.

Šeštadienį į Lietuvą pirmojo vizito atvykęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius vizitą baigs pirmadienį.
   
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.