Lietuvoje

2013.11.17 23:44

Jungtinių Tautų vadovui Kaune suteiktas VDU garbės daktaro vardas

BNS 2013.11.17 23:44

Lietuvoje viešinčiam Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui sekmadienį Kaune įteiktos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės daktaro vardo regalijos.

Lietuvoje viešinčiam Jungtinių Tautų generaliniam sekretoriui Ban Ki-moonui sekmadienį Kaune įteiktos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) garbės daktaro vardo regalijos.

Universiteto rektorius Zigmas Lydeka iškilmingame renginyje sakė, kad Jungtinių Tautų vadovas taip pagerbiamas „už svarbų indėlį į tarptautinės bendruomenės plėtotę, už nuolatines pastangas viešosios diplomatijos kalba ir realia praktika siekti tautų bendrijos sugyvenimo“.

„Per savo vadovavimą Jungtinėms Tautoms metus jo ekscelencija aktyviai siekė konsoliduoti tarptautinės bendruomenės pastangas sprendžiant pasaulinius iššūkius, tokius kaip žmogaus teisių stebėsena, klimato kaita, maisto, energijos ir vandens atsargų užtikrinimas“, – kalbėjo rektorius.

Pasak Z. Lydekos, generalinis sekretorius yra Jungtinių Tautų simbolis, jis drąsiai reiškia poziciją dėl tarptautinių konfliktų ir tarpininkaudamas siekia jų sprendimo.

Įteikiant politikos mokslų garbės daktaro regalijas dalyvavo kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus, kuris yra universiteto tarybos pirmininkas.

Atvykusį į universitetą korėjietį Ban Ki-mooną pasitiko grupelė jo tautiečių studentų. Stebėti garbės daktaro regalijų įteikimo ir Jungtinių Tautų vadovo paskaitos susirinko pilna salė studentų, miesto ir valstybės politikų.

Šeštadienį į Lietuvą pirmojo vizito atvykęs Jungtinių Tautų generalinis sekretorius vizitą baigs pirmadienį.

Vytauto Didžiojo universiteto istorijos pradžia laikomi 1922 metai, kai reorganizavus iki tol Kaune veikusius Aukštuosius kursus, įkurtas universitetas.

Kaune, kuris 1919–1939 metais buvo Lietuvos Laikinąja sostine, įkurtas universitetas buvo vienintelė tuo metu lietuviška aukštoji mokykla. 1930 metais, minint kunigaikščio Vytauto Didžiojo 500 metų mirties sukaktį, Lietuvos universitetui Kaune buvo suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto vardas.

1950 metais sovietų valdžia universitetą uždarė, jis atkurtas 1989 metais.

Lietuva Jungtinių Tautų nare tapo 1991 metų rugsėjo 17 dieną. Spalio mėnesį Lietuva išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, kuriai pagal tarptautinę teisę tenka pagrindinė atsakomybė už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą pasaulyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Jonas Pinskus, Agnė Širinskienė
2023.02.09 12:07

Netikėtumas Seime – griūva Lietuvos regionų frakcija

atnaujinta 12.47