Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Į Lietuvą atvyko Jungtinių Tautų vadovas

BNS2015.09.08 13:45

Į Lietuvą šeštadienį atvyko Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Vilniuje aukštas svečias susitiks su šalies vadovais, o vėliau skaitys paskaitą Kaune.

Į Lietuvą šeštadienį atvyko Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Ban Ki-moonas. Vilniuje aukštas svečias susitiks su šalies vadovais, o vėliau skaitys paskaitą Kaune.

Šeštadienio vakarą su Jungtinių Tautų vadovu susitinka ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Sekmadienį Vilniuje numatyti Ban Ki-moono susitikimai su pirmuoju nepriklausomybę atkūrusios valstybės vadovu, europarlamentaru Vytautu Landsbergiu, Seimo pirmininke Loreta Graužiniene ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

Iš sostinės Jungtinių Tautų vadovas vyks į Kauną, kur jam bus įteiktas Vytautu Didžiojo universiteto garbės daktaro vardas. Po to Ban Ki-moonas skaitys viešą paskaitą.

Pirmadienį Ban Ki-mooną Vilniuje priims Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Iš Lietuvos Jungtinių Tautų vadovas išvyks į Lenkiją.

Užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai BNS sakė, kad susitikimuose su JT vadovu ketinama aptarti Tūkstantmečio vystymosi tikslus ir vystymosi darbotvarkę po 2015 metų, JT Saugumo Tarybą, taikos palaikymą, žmogaus teises, lyčių lygybę, humanitarinę pagalbą, klimato kaitą, kibernetinį saugumą, tvarią energiją ir branduolinę saugą, Lietuvos pirmininkavimą Europos Sąjungai, Rytų partnerystę.

Tai pirmas Jungtinių Tautų generalinio sekretoriaus vizitas Lietuvoje.

Lietuva Jungtinių Tautų nare tapo 1991 metų rugsėjo 17 dieną. Spalio mėnesį šalis išrinkta į Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, kuriai pagal tarptautinę teisę tenka pagrindinė atsakomybė už tarptautinės taikos ir saugumo palaikymą pasaulyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.