Lietuvoje

2013.11.15 12:46

L. Graužinienė susilaukė prezidentės atkirčio

Šarūnas Černiauskas, Paulius Garkauskas, DELFI.lt2013.11.15 12:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vis dėlto prabilo apie Seimo pirmininkės, „darbiečių“ lyderės Loretos Graužinienės kritiką. Tiesa, gana aptakiai.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vis dėlto prabilo apie Seimo pirmininkės, „darbiečių“ lyderės Loretos Graužinienės kritiką. Tiesa, gana aptakiai.

Penktadienį, žurnalistų paklausta, kaip vertina L. Graužinienės kritiką, šalies vadovė pirmiausiai pakartojo neketinanti veltis į žodžių karą su Seimo pirmininke.

„Turiu principą nekomentuoti pareigūnų – nei premjero, nei Seimo pirmininkės – pasisakymų. Juos tegul vertina žmonės“, – sakė D. Grybauskaitė.

Vis dėlto tuo prezidentės pasisakymas nesibaigė.

„Jeigu netiesiogiai į jūsų klausimą ir vėl truputį abstrakčiau, tai galėčiau atsakyti taip. Manyčiau, kad mes visi žinome ir matome, kad Darbo partija yra teisiamųjų suole. Kai kurie desperatiški šios partijos atstovų veiksmai, be jokios abejonės matomai, veikiami to, kad tas (teismo) procesas vyksta gana greitai. Ir artimiausias posėdis numatomas jau šio mėnesio gale“, – teigė D. Grybauskaitė.

DELFI primena, jog Seimo pirmininkė nuo pat savo darbo pradžios aštriai kritikuoja prezidentę. Pastaruoju metu iš jos lūpų skamba netgi užuominos apie apkaltą D. Grybauskaitei dėl Valstybės saugumo departamento duomenų nutekinimo.

Sykiu Darbo partijos elitas – Viktoras Uspaskichas, Vytautas Gapšys ir Vitalija Vonžutaitė – mina apeliacinės instancijos teismo slenksčius. „Darbiečiai“ siekia, kad pirmos instancijos teisme jiems skirti apkaltinamieji nuosprendžiai juodosios buhalterijos byloje būtų panaikinti. V. Uspaskichui teismas skyrė ketverius metus laisvės atėmimo, V. Vonžutaitei – trejus, V. Gapšiui – piniginę baudą.

Savo ruožtu, prokuroras Saulius Verseckas apeliacijoje siekia bausmių sugriežtinimo bei nuosprendžio pačiai Darbo partijai. Pirmos instancijos teismas Darbo partijai, kaip juridiniam asmeniui, leido iš balos išlipti sausai. Mat po jungtuvių su nykštukine Leiboristų partija formaliai sukurtas naujas juridinis asmuo, o teisiama Darbo partija oficialiai liovėsi egzistavusi.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius