Lietuvoje

2013.11.15 13:06

Širdies chirurgai Santariškėse moko Europos profesionalus

Ugnė Galadauskaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2013.11.15 13:06

Santariškių klinikų širdies chirurgai, nauju metodu atlikę per 30 širdies operacijų, dabar moko didžiųjų Europos klinikų profesionalus.

Santariškių klinikų širdies chirurgai, nauju metodu atlikę per 30 širdies operacijų, dabar moko didžiųjų Europos klinikų profesionalus.

Santariškių klinikose šiomis dienomis galima sutikti širdies chirurgų ne tik iš Lietuvos, bet ir Vokietijos, Italijos, Šveicarijos. Europos didžiųjų klinikų specialistai iš lietuvių medikų mokosi naujo metodo, kaip operuoti širdį. Esant tam tikram širdies vožtuvo nesandarumui, anksčiau tekdavo stabdyti širdies darbą, atverti krūtinės ląstą ir prisiūti nutrūkusią chordą arba keisti visą vožtuvą. Ketvirtadienį lietuviai atliko 34-ąją operaciją, kada ji tapo gerokai paprastesnė: širdis nestabdoma, pjūvis nedidelis, o chordos pakeičiamos panaudojant specialų prietaisą.

Santariškių specialistai sako, kad toks tarptautinis medikų bendradarbiavimas  įprastas, tiesiog anksčiau dažniau tekdavo jiems vykti į užsienį mokytis.

„Pasaulyje patirties nedaug. Norėdami pradėti, normalūs medikai paprastai atvažiuoja, pasižiūri, kaip viskas vyksta normaliame centre, ir tada pas save pradeda įdiegti naujas technologijas. Visą laiką mes važiuodavome, ir dabar yra vienas iš pirmųjų atvejų, kai pas mus atvažiuoja pasimokyti“, – teigia Santariškių klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro direktorius prof. Audrius Aidietis.

Specialistai iš Vokietijos sako, kad profesoriumi A. Aidiečiu ir daktaru Kęstučiu Ručinsku itin pasitiki, kartu bendradarbiauja jau seniai, tad nieko stebėtino, kad ši operacija pirmą kartą atlikta būtent Santariškių medikų.

„Vienas iš esminių reikalavimų šiais laikais širdies chirurgijoje – plėtoti metodus, kuriais chirurgiškai įsiterpiama į organizmą kuo mažiau, ypač rimtai sergantiems žmonėms, ką itin sėkmingai daro Vilniaus specialistai“, – aiškina medikas iš Vokietijos Uwe Kasten.

Pasaulyje tokių operacijų jau atlikta beveik 60, daugiau nei pusė – Vilniuje, Santariškių klinikose. Operacija, taikant naująjį metodą, ne tik trunka trumpiau,  bet po jos pacientai sveiksta kur kas lengviau ir greičiau.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt