Lietuvoje

2015.02.14 17:32

A. Butkevičius su V. Tomaševskiu kalbėjo apie lenkų ryšius su Maskva

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2015.02.14 17:32

Premjeras Algirdas Butkevičius atskleidė, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija apie galimus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ryšius su Rusija aptarta su LLRA lyderiu.

Premjeras Algirdas Butkevičius atskleidė, kad Valstybės saugumo departamento (VSD) informacija apie galimus Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) ryšius su Rusija aptarta su LLRA lyderiu.

Anot socdemų lyderio, Valdemaras Tomaševskis kategoriškai neigia kokias nors savo partijos sąsajas su Maskva, o paskleistą informaciją vadina bandymu susidoroti.

Seime, Vyriausybės valandos metu, opozicijos lyderis Andrius Kubilius teiravosi apie naujienų agentūros BNS paviešintą VSD informaciją, kurioje metamas šešėlis ant LLRA.

„Kaip skelbiama BNS informacijoje, toje pažymoje rašoma ir apie valdančiosios koalicijos partiją – LLRA. Cituoju: „VSD duomenis, pernai Rusijos prezidento administracijos Tarpregioninių ir kultūrinių ryšių su užsienio šalimis valdyboje yra lankęsi LLRA bei Lietuvos rusų sąjungos atstovai“. Tai yra, jūsų vieni iš koalicijos partnerių lankėsi, prieš rinkimus, kaip suprantame, ir derino veiksmus Kremliaus administracijoje. Sakykite, ar jūs šį faktą esate aptarę su kolega V. Tomaševskiu ir kaip jūs šį faktą vertinate, kad viena iš valdančiosios koalicijos partijų derina veiksmus ne su Briuseliu, o su Kremliumi?“ – A. Butkevičiaus klausė A. Kubilius.

Premjeras pripažino VSD informaciją aptaręs su LLRA lyderiu.

„Nenorėčiau komentuoti slaptos informacijos turinio. Bet tikrai aš galiu pasakyti, kad su juo esu kalbėjęs apie tam tikrus „signalus“. Jis aiškiai pabrėžė, kad tai yra kažkokia sąmokslo teorija, kuri yra kuriama kovai prieš tam tikrus politikus. Galiu pasakyti tą, ką jis man pasakė“, – teigė A. Butkevičius.

Kai BNS paviešino VSD įspėjimus dėl Rusijos veiksmų prieš Lietuvą, V. Tomaševskis žurnalistams atsisakė komentuoti šiuos pranešimus. Jis apsiribojo lakonišku pareiškimu, esą tai yra nesąmonė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.