Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Ekstremali situacija Šakiuose skelbiama nebus (papildyta)

BNS2015.09.08 13:45

Ketvirtadienio rytą posėdžiavusi Šakių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad dėl išsiliejusių pavojingų cheminių medžiagų ekstremali situacija nebus skelbiama.

Ketvirtadienio rytą posėdžiavusi Šakių rajono savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė, kad dėl išsiliejusių pavojingų cheminių medžiagų ekstremali situacija nebus skelbiama.

Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis BNS sakė, kad padėtis neatitinka ekstremalios situacijos kriterijų.

„Neatitinka tų kriterijų – reikia, kad būtų netoli gyvenvietės, kad reikėtų žmones kraustyti į kitą vietą, kad būtų vandens telkiniai, gręžiniai arba šuliniai netoli – tokios situacijos nėra“, – aiškino J.Puodžiukaitis.

Jo teigimu, gamtai padarytą žalą dar tik bus bandoma nustatyti – imti mėginių įvykio vietoje atvažiuoja aplinkosaugininkai iš Marijampolės.

Pavojingi kroviniai iš sunkvežimio „Volvo“ Šakių rajone, kelyje Šakiai–Plokščiai, iškrito trečiadienio popietę.

Iš pažeistų konteinerių į aplinką išsiliejo apie 1,4 tonos azoto rūgšties, 9,9 tonos sieros rūgšties ir 1,5 tonos natrio hidroksido.

Cheminės medžiagos neutralizuotos smėliu, padengtos putomis, užpiltos gruntu ir uždengtos plėvele, kad negaruotų. Iškasti atitvarai, kad teršalai nepatektų į šalia esantį upelį, BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente.

Dėl išsiliejusių pavojingų cheminių trečiadienį buvo uždraustas eismas įvykio vietoje, kelyje Šakiai–Plokščiai. Ketvirtadienio rytą eismas čia buvo atnaujintas.

Pasak J.Puodžiukaičio, įvykio vietoje vis dar budi policija.

„Budi policija, kad ten kažkas nelįstų, nenusidegintų, kadangi sieros rūgštis yra labai pavojinga“, – pažymėjo jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.