Lietuvoje

2013.11.14 09:25

Socialdemokratai balsuos už imuniteto V.Uspaskichui panaikinimą

BNS2013.11.14 09:25

Seimo socialdemokratai balsuos už teisinio imuniteto panaikinimą koalicijos partnerių – Darbo partijos – atstovui Viktorui Uspaskichui, teigia socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.

Seimo socialdemokratai balsuos už teisinio imuniteto panaikinimą koalicijos partnerių – Darbo partijos – atstovui Viktorui Uspaskichui, teigia socialdemokratų lyderis premjeras Algirdas Butkevičius.

„Taip. Aš manau, kad kuo greičiau tie klausimai išsprendžiami, tuo mažiau būna spekuliacijų“, – ketvirtadienį Žinių radijui sakė A.Butkevičius, paklaustas, ar socialdemokratai palaikys generalinio prokuroro prašymą panaikinti V.Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

„Mes, socialdemokratai, visuomet laikėmės ir laikysimės tos pačios pozicijos, mes negalime teisėsaugos institucijoms trukdyti atlikti tyrimą ar stabdyti tyrimus“, – tvirtino jis.

Vyriausybės vadovas atmetė svarstymus, kad socialdemokratai mainais už paramą jų nariui Broniui Bradauskui, balsuojant dėl jo atleidimo iš Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko pareigų, „darbiečiams“ yra pažadėję nebalsuoti už generalinio prokuroro prašymą dėl V.Uspaskicho imuniteto.

„Jokių derybų nebuvo ir pokalbių tais klausimais nebuvo“, – teigė A.Butkevičius.

Kita vertus, jis kritikavo dabartinį parlamentarų teisinio imuniteto institutą.

„Man truputį keista, kad tos neliečiamybės atimamos kiekvienam atskiram naujam atvejui. Aš įsivaizduoju – jeigu neliečiamybė politikui jau atimta vieną kartą, vargu, ar ji turėtų keliama dar kartą, svarstant kitą atvejį, kitą bylą“, – svarstė premjeras.

Anksčiau Seimas yra panaikinęs V.Uspaskicho imunitetą vadinamojoje Darbo partijos byloje. Šios partijos steigėjas ir buvęs jos pirmininkas yra pripažintas kaltu dėl sukčiavimo ir „juodosios buhalterijos“.

Seimas spalio pradžioje yra gavęs generalinio prokuroro Dariaus Valio prašymą leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti Darbo partijos nario V.Uspaskicho laisvę dėl nepagarbos teismui.

Pagal Lietuvos Konstituciją, Seimo narys negali būti patrauktas baudžiamojon atsakomybėn, suimtas ir kitaip suvaržyta jo laisvė be Seimo sutikimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.