Naujienų srautas

Lietuvoje2012.07.31 10:57

Mažieji vilniečiai darželiuose laukiami tik nuo rudens

Tėvams, norintiems vasarą pradėti leisti vaikus į darželį, tenka nusivilti. Mažųjų vilniečių daugelyje darželių laukiama tik nuo rudens.  

Tėvams, norintiems vasarą pradėti leisti vaikus į darželį, tenka nusivilti. Mažųjų vilniečių daugelyje darželių laukiama tik nuo rudens.

Po dvejų metų motinystės atostogų

 dirbti pradėjusi ir vaiką į lopšelį-darželį Lazdynuose liepą norėjusi pradėti vesti vilnietė Daumantė pasakojo, kad jai buvo pasiūlyta pasiimti nemokamų atostogų ar kaip kitaip spręsti savo problemą.

„Dėl lankymo nuo liepos kovojau nuo metų pradžios. Sakė ateiti tik rugsėjį, esą nėra vietų, o naujų grupių sudaryti niekas neplanuoja. Tačiau juk kiti vaikai lanko darželį, naujos grupės nereikia, tik prijungti prie jau esamos. Kiek bendravau su mažus vaikus turinčiais žmonėmis, vasarą visiems tai aktuali bėda“, – sakė Daumantė. Netikėtai sužinojusi, kad jos vaikas negalės lankyti darželio, moteris turėjo samdyti auklę.

Lopšelio-darželio „Giraitė“ direktorė Arina Petrova aiškino, kad vasarą dauguma auklėtojų atostogauja, dėl to naujų vaikų įstaiga priimti negali.

„Nėra tam sąlygų. Nuo rudens laisvų vietų jau irgi nėra, darželis perpildytas, ir taip priėmėme daugiau vaikų, nei priklauso. Tie tėvai, kurie atsistojo į eilę dėl vietos darželyje ir parašė patvirtinimus, kad vaikas eis į darželį, visi pateko“, – pasakojo apie 40 vaikų į mokyklą išleidusio lopšelio-darželio direktorė.

Daumantės teigimu, būtent pildant minėtąjį patvirtinimą jai buvo neleista įrašyti, kad nori vaiką į darželį leisti nuo liepos. „Gal ir galėjau įrašyti ir tuomet pyktis, bet kas gi norėtų pyktis su valdžia įstaigos, kurią lankys tavo vaikas?“ – sakė vilnietė.

Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vyriausioji specialistė Ilona Grigaravičienė sakė, kad kiekvienas atvejis turi būti sprendžiamas atskirai, tačiau iš esmės įstaiga gali elgtis ir taip.

„Ikimokyklinių įstaigų steigėjos yra savivaldybių tarybos, jos nustato priėmimo, išbraukimo, apmokestinimo tvarką. Tėtis ar mama rašo pareiškimą, nuo kada jie norėtų, kad vaikas pradėtų lankyti įstaigą. Galbūt parašė vėlesnį laiką, o nori pradėti lankyti anksčiau?“ – klausė I. Grigaravičienė.

Detaliau paaiškinus situaciją, specialistė atsakė, kad niekas nežino, kaip viskas buvo iš tikrųjų.

„Galbūt dėl to nebuvo galimybės, kad vasarą kai kurios grupės yra uždaromos, nes pedagogai atostogauja, vaikų irgi sumažėja, nes atostogauja tėvai. Būna suformuotos tam tikros grupės, planuojama iš anksto. Be to, vienas vaikas vis tiek perpildo grupę. Tačiau kiekvienu atveju sprendžiama individualiai, tvarka priklauso ir nuo įstaigos, ir nuo savivaldybės. Tokių atvejų gali būti. Priklauso nuo to, kada buvo parašytas prašymas ir nuo kada lankyti įstaigą įrašytas pageidavimas“, – sakė I. Grigaravičienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi