Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Aiškinamasi, ar Panevėžio r. globos namuose skriaudžiami vaikai

Zinaida Paškevičienė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Panevėžio rajono savivaldybė aiškinasi gautą skundą, neva vaikų globos namuose mušami vaikai, laiku nesuteikiama medikų pagalba, o nusižengusiems neduodami jiems priklausantys pinigai.

Panevėžio rajono savivaldybė aiškinasi gautą skundą, neva vaikų globos namuose mušami vaikai, laiku nesuteikiama medikų pagalba, o nusižengusiems neduodami jiems priklausantys pinigai.

Skunde rašoma, kad būdama sanatorijoje penkiolikmetė mergaitė patyrė akies traumą, tačiau vaikų globos namų direktorė jai grįžus iš sanatorijos neva nekreipusi dėmesio į medikų rekomendacijas gydyti akį, dėl to  esą pablogėjo regėjimas.

„Dėl to suvėlavimo niekas nenukentėjo, mergaitei buvo suteikta visa reikalinga pagalba, kai įvyko trauma mergaitė buvo gydoma, ja buvo pasirūpinta“, – tikina Panevėžio r. vaikų globos namų direktorė Jūratė Pagojienė.

Skunde taip pat rašoma, kad direktorė nesirūpinanti vaikų laisvalaikiu, jie baudžiami neduodant priklausančių kišenpinigių,  o vaikų globos namų auklėtoja kaltinama esą taip sumušusi septynmetę mergaitę, kad ant jos kojų likę randai.

„Nebuvo jokių randų, buvo paprasčiausias įbrėžimas, kurį vaikas galėjo gauti dūkdamas, žaisdamas, išdykaudamas. Bendruomenės slaugytoja matė šitą dėmelę, mes dėl kiekvienos dėmelės kreipiamės, netgi spuogelio ar taškelio“, – teigia J. Pagojienė.

Rajono savivaldybės komisija aiškinasi, ar skundas pagrįstas, psichologės bendrauja su auklėtiniais, kiti komisijos nariai – su  socialinėmis darbuotojomis.

„Jos teigia priešingai, kad taip nėra, kaip bandoma pasakyti, bet mes turime toliau tirti, kad įsitikintume, kad tai netiesa“, – sako Panevėžio r. savivaldybės Globos ir rūpybos skyriaus vedėja Aldona Paškevičienė.

Komisija savo išvadas pateiks lapkričio pabaigoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.