Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.13 17:44

Sostinėje siūloma pamokas pradėti 9 valandą

ELTA 2013.11.13 17:44

Vilniuje siūloma iš aštuntos į devintą valandą ryto perkelti pamokų pradžią vyresnių klasių mokiniams. Taip esą išsispręstų viešojo transporto perpildymo problema, taip pat gerėtų mokinių savijauta, mokymosi rezultatai.

Vilniuje siūloma iš aštuntos į devintą valandą ryto perkelti pamokų pradžią vyresnių klasių mokiniams. Taip esą išsispręstų viešojo transporto perpildymo problema, taip pat gerėtų mokinių savijauta, mokymosi rezultatai.

Naują darbo laiko pradžią sostinės mokykloms bus rekomenduojama įsivesti 2014 m. po žiemos atostogų. Naujoji tvarka siūloma tik 5–12 klasių mokiniams.

Vilniaus miesto savivaldybės inicijuotos moksleivių apklausos metu paaiškėjo, kad beveik pusė iš 45 tūkst. moksleivių į pamokas vyksta viešuoju transportu rytinio piko metu. 8 val. ryto pamokas pradeda 81 proc. visų sostinės moksleivių.

Apklausos rezultatai parodė, kad beveik pusė visų moksleivių lanko toliau nuo namų esančią mokyklą, t. y. vyksta į ją automobiliu arba viešuoju transportu.

„Analizė parodė, kad pamokų pradžią perkėlus iš 8 į 9 val. būtų pasiekti du svarbūs tikslai. Svarbiausia – mokinių savijauta. Vėliau prasidedant pamokoms jaunimas geriau išsimiegos, gerės jų mokymosi rezultatai, pažangumas. Na, o visam miestui svarbu tai, kad transporto srautas miesto gatvėse bus tolygesnis. Bus išspręsta viešojo transporto perpildymo piko valandomis, kuomet visi važiuoja į darbą, problema“, – pranešime spaudai cituojamas sostinės meras Artūras Zuokas.

Mokslo įstaigų darbo pradžią perkelti iš 8 į 9 val. Vilniaus miesto savivaldybė pirmą kartą pasiūlė dar 2006 m.

Vieni pirmųjų šią iniciatyva palankiai įvertino Vilniaus Gedimino technikos universitetas. Nuo šių metų paskaitos 9 val. prasideda taip pat Vilniaus ir Mykolo Romerio universitetuose, o nuo kitų metų vasario paskaitas vėliau pradės ir Lietuvos edukologijos universitetas.

Tai, kad vėlesnis pamokų laikas turi teigiamos įtakos moksleivių sveikatai ir savijautai, esą liudija ir užsienio patirtis. Londono akademija tapo pirmąja mokykla Britanijoje, pradedančia mokslą 10 val., ir jos mokiniai tapo budresni ir aktyvesni pamokose. Mineapolyje (JAV) pakeitus aukštųjų mokyklų pradžios laikus iš 7.15 val. į 8.40 val., mokinių rezultatai pagerėjo kelis kartus. Taip pat vėliau prasidedant pamokoms sumažėja vėlavimas, pravaikštos, pagerėja pažymiai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi