Lietuvoje

2015.09.08 13:45

A. Butkevičius: radome kompromisą dėl BPC sistemos

ELTA2015.09.08 13:45

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad pagaliau surastas kompromisas dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) sistemos, kuri leistų integruoti visus dabar greitajai pagalbai išsikviesti naudojamus numerius.

Premjeras Algirdas Butkevičius teigia, kad pagaliau surastas kompromisas dėl Bendrojo pagalbos centro (BPC) sistemos, kuri leistų integruoti visus dabar greitajai pagalbai išsikviesti naudojamus numerius.

„Vakar (antradienį - ELTA) pagaliau radome tokį sutarimą, kuris tenkina Sveikatos apsaugos ministeriją ir Vidaus reikalų ministeriją. Suradome matematinį algoritmą, kuriame bus sukurta sistema, kad visi telefonų numeriai, susieti su greitąja pagalba, išliks ir bus integruoti į BPC sistemos telefonų skambučius“, – trečiadienį kalbėjo Vyriausybės vadovas.

A. Butkevičiaus teigimu, „projektas turi būti užbaigtas iki 2015 m.“.

„Bet ir nuo kitų metų, bijau pasakyti tikslią datą, (...) jau skambinant telefono numeriais 03 ar 103, BPC taip pat gautų tą informaciją. Kad būtų bendra, integruota duomenų bazė“, – sakė Premjeras.

Ministras Pirmininkas mano, kad diskusijos dėl dar vieno numerio – 113 – įvedimo, kurį siūlė medikų profsąjungos, turėtų būti galutinai baigtos.

„Buvo daug emocijų, bet buvo mažai susėdimų prie stalo, ieškant ir bandant tenkinti tiek vienus, tiek kitus“, – sakė Premjeras.

A. Butkevičius atskleidė, kad dar nėra susipažinęs su Vidaus reikalų ministerijos atlikto BPC audito išvadomis, tačiau nelinkęs to sureikšminti.

„Manau, kad svarbiausia, kad vyksta progresas į perspektyvą. Ieškome variantų, kurie tenkintų ir vieną, ir kitą pusę. Svarbu, kad mes laikomės įsipareigojimų Europos Komisijai (EK)“, – sakė Vyriausybės vadovas.

ELTA jau skelbė, kad spalio 31 d. VRM baigė Bendrojo pagalbos centro (BPC) auditą, tačiau galutinės jo išvados dar nebuvo atskleistos.

Rugsėjo pabaigoje Lietuvą sukrėtė kraupi žmogžudystė Panevėžio rajone – rytą automobilio bagažinėje gyva sudeginta mergina, telefonu be SIM kortelės bandžiusi prisiskambinti BPC, tačiau šiam nepavyko nustatyti merginos buvimo vietos.

Po šio įvykio Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas atliko tarnybinį patikrinimą Bendrajame pagalbos centre. Jo vadovui Artūrui Kedavičiui buvo siūloma surengti neeilinę atestaciją.

Spalio 23-iąją BPC viršininkas A. Kedavičius savo noru pasitraukė iš pareigų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.