Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.13 15:35

A. Butkevičius: klausimas dėl parlamentarų algų atkūrimo nėra žūtbūtinis

ELTA 2013.11.13 15:35

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, jog klausimas dėl valdininkų ir politikų atlyginimų atkūrimo iki prieškrizinio lygmens neturėtų būti prioritetinė darbotvarkės dalis.

Premjeras Algirdas Butkevičius įsitikinęs, jog klausimas dėl valdininkų ir politikų atlyginimų atkūrimo iki prieškrizinio lygmens neturėtų būti prioritetinė darbotvarkės dalis.

Pasak Ministro Pirmininko, svarbiau yra sugrąžinti buvusias biudžetinių įstaigų darbuotojų algas.

„Mano asmenine nuomone, algos turėtų būti atkuriamos, pirmiausia, kultūros darbuotojams, socialinės sferos darbuotojams, priešgaisrinės apsaugos darbuotojams. Kalbėjomės su vidaus reikalų ministru ir nusprendėme, kad, nepaisant įvairių sunkumų, Policijos departamento darbuotojams vis tiek 10 proc. bus padidinta (finansavimas - ELTA) tiems, kurie gauna mažiausią algą“, – trečiadienį kalbėjo A. Butkevičius.

Pasak Vyriausybės vadovo, valdininkų atlyginimų atkūrimas nėra pats svarbiausias klausimas.

„Žūtbūt tai tikrai nereikia (kuo greičiau spręsti šio klausimo - ELTA), jeigu mes kalbame apie didžiulės diferenciacijos mažinimą“, – sakė Premjeras.

Anot A. Butkevičiaus, parlamentarų atlyginimų grąžinimo į buvusią padėtį klausimą sprendžia Seimas.

ELTA primena, kad Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė nepritaria opozicijoje esančių konservatorių siūlymui dar metams atidėti per krizę sumažintų atlyginimų Seimo nariams atkūrimą.

Parlamento vadovė aiškina, kad dėl sumažintų atlyginimų kompensacijos Seimo nariai galėtų kreiptis į teismą, o tokiu atveju reikėtų išmokėti šimtatūkstantines sumas.

„Kad neišeitų tos sumos, dėl kurių gali būti kreiptasi į teismą pasibaigus kadencijai, manome, kad reikia atlyginimus visoms grupėms, kurioms jie buvo sumažinti, atkurti“, – sakė L. Graužinienė.

Seimo Pirmininkė taip pat atkreipė dėmesį, kad nesiūloma didinti parlamentinėms išlaidoms numatomos pinigų sumos. Ji liks tokia kaip per krizę.

Pagal Vyriausybės pateiktą biudžeto projektą, nuo kitų metų pradžios siūloma atkurti atlyginimus Seimo nariams, ministrams, aukšto rango valstybės pareigūnams ir teisėjams.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi