Lietuvoje

2013.11.13 13:25

VSD vadovas patvirtino buvęs apklaustas

Liepa Želnienė, 15min.lt2013.11.13 13:25

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina teigia buvęs pats pirmas apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų, atliekančių ikiteisminį tyrimą dėl slaptos informacijos nutekinimo.  

Valstybės saugumo departamento (VSD) direktorius Gediminas Grina teigia buvęs pats pirmas apklaustas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų, atliekančių ikiteisminį tyrimą dėl slaptos informacijos nutekinimo.

„Mes vidinio tyrimo VSD neatliekame, nes jau tą pačią dieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas ir VSD darbuotojai, manau, aš nežinau, bet manau, kad buvo apklausinėjami pirmi. Spėju, kad aš, kaip direktorius, buvau apklaustas pats pirmas – visą vakarą, daugiau kaip tris valandas“, – teigė G. Grina po apsilankymo specialiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos posėdyje, kuriame kalbama apie teisėsaugos išpuolį prieš žiniasklaidą tyrime dėl neteisėto valstybės paslapties atskleidimo.

VSD vadovas pasakojo buvęs apklaustas savo darbe, jokios kratos nebuvo atliekamos.

Klausiamas, ar informacija galėjo nutekėti iš VSD, G. Grina teigė užtikrinti, kad to nebuvo, negalintis. „Bet aš manau, kad ne iš Saugumo“, – pridūrė jis.

Primename, kad BNS spalio 31 dieną pranešė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Po šio pranešimo teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto informacijos atskleidimo. Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Teisėjo įpareigojimą atskleisti informacijos šaltinio paslaptį šią savaitę ketinama apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Paieškos rezultatai

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius