Lietuvoje

2015.09.08 13:45

STT vadovas S. Urbanavičius grįžo iš atostogų

Liepa Želnienė, 15min.lt2015.09.08 13:45

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės dėl atostogų skandalo metu bailiu pavadintas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Saulius Urbanavičius pailsėjo vos dvi dienas. Trečiadienį jis grįžo į darbą.

Seimo pirmininkės Loretos Graužinienės dėl atostogų skandalo metu bailiu pavadintas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas Saulius Urbanavičius pailsėjo vos dvi dienas. Trečiadienį jis grįžo į darbą.

S. Urbanavičius kartu su Valstybės saugumo departamento (VSD) direktoriumi Gediminu Grina, generalinio prokuroro pavaduotoju Dariumi Raulušaičiu ir kitais pareigūnais trečiadienį dalyvauja specialiame Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto bei Seimo Kriminalinės žvalgybos parlamentinės kontrolės komisijos posėdyje, kuriame bus kalbama apie teisėsaugos išpuolį prieš žiniasklaidą tyrime dėl neteisėto valstybės paslapties atskleidimo.

Primename, kad S. Urbanavičius atostogavo nuo pirmadienio, o L. Graužinienė už tai jį pavadino bailiu.

„Vertinu kaip vadovo bailumo atvejį. Bailus vadovas tokioje vietoje negali užimti pareigų. (…) Aš manau, kad vadovas turėjo ne pasiimti atostogas, bet, jei jau jis buvo atostogose, tai turėjo grįžti į darbą ir išsiaiškinti, kas čia vyksta“, – antradienį paklausta, kaip vertina S.Urbanavičiaus sprendimą atostogauti, griežta buvo L. Graužinienė.

Primename, kad skandalas kilo po to, kai naujienų agentūra BNS spalio 31 dieną pranešė apie Valstybės saugumo departamento perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, kad Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Po šio pranešimo teisėsauga pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo neteisėto informacijos atskleidimo. Ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Teisėjo įpareigojimą atskleisti informacijos šaltinio paslaptį BNS šią savaitę ketina apskųsti Vilniaus apygardos teismui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.