Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.13 13:43

Dar vienas STT fiasko: lobistui A. Romanovskiui panaikinti visi kaltinimai

55 tūkst. litų kyšio davimu buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui įtartas lobistas Andrius Romanovskis antradienį sulaukė Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo, kad ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu nutraukiamas.

55 tūkst. litų kyšio davimu buvusiam Seimo nariui Vitui Matuzui įtartas lobistas Andrius Romanovskis antradienį sulaukė Panevėžio apygardos prokuratūros pranešimo, kad ikiteisminis tyrimas jo atžvilgiu nutraukiamas.

Kaip teigiama jam atsiųstame dokumente, ikiteisminis tyrimas dėl V. Matuzo kyšininkavimo nutrauktas, nenustačius nusikaltimų požymių.

Jame taip pat teigiama, kad dėl to paties nutraukiamas tyrimas ir V. Romanovskio atžvilgiu, nesurinkus pakankamai kaltę galinčių pagrįsti duomenų.

„Ilgai trukusi kyšininkavimo epopėja baigėsi – man yra nutrauktas tyrimas ir visi kaltinimai panaikinti. Esu laisvas ir laimingas žmogus, kuris nesugebėjo sutvardyti emocijų, kai ši žinia mane pasiekė iš garbingo mano gynėjo advokato Lideikos lūpų“, – savo „Facebook“ paskyroje rašo A. Romanovskis.

15min.lt jis patvirtino, kad kreipsis į teismą prašydamas kompensacijos už laiką, kurį jam teko praleisti areštinėje: „Buvo pripažinta, kad tai buvo neteisėta, taip, už tą laiką, ar įstatymų nustatyta tvarka, ar platesnėmis priemonėmis, aišku, norėsiu... Kiekviena žala turi būti atlyginta. Teismas pripažino, kad žada buvo padaryta.“

Jis teigė nuo pat pirmos dienos sakęs, kad ši byla – muilo burbulas.

„Jis sprogo. Svarbiausia, kad mano tiesa buvo patvirtinta ir kad mano reputacija dabar yra apginta ir apsaugota. Atskirų žmonių veiksmai neturi būti suprasti kaip valstybės veiksmai, džiaugiuosi, kad klaida ištaisyta“, – pridūrė lobistas.

Areštinėje praleido beveik mėnesį

Pradžioje jis buvo įtariamas Seimo nario V. Matuzo papirkimu, vėliau įtarimai perkvalifikuoti į piktnaudžiavimą.

A.Romanovskį Specialiųjų tyrimo tarnybos (STT) pareigūnai buvo sulaikę praėjusiųjų metų birželio 19-ąją, po to teismo sprendimu jis buvo suimtas.

Lobistas buvo suimtas tame pačiame tyrime, kuriame įtarimai sukčiavimu, piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir dokumentų klastojimu buvo pateikti V. Matuzui.

Liepos 13 dieną A. Romanovskis paleistas už 50 tūkst. litų užstatą bei rašytinį pasižadėjimą neišvykti ir nebendrauti su tam tikrais asmenimis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi