Lietuvoje

2013.11.12 10:57

R. Valatka: kažkam Lietuvoje prireikė policinės valstybės

LRT.lt2013.11.12 10:57

Pirmadienio vakarą specialioje LRT laidoje apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigė, jog po įvykdytų kratų žurnalistų biuruose ir namuose, aukščiausi atsakingi pareigūnai turi atsistatydinti.

Pirmadienio vakarą specialioje LRT laidoje apžvalgininkas Rimvydas Valatka teigė, jog po įvykdytų kratų žurnalistų biuruose ir namuose, aukščiausi atsakingi pareigūnai turi atsistatydinti.

„Po to turėjo įvykti labai paprastas dalykas. Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovas turėjo arba atsistatydinti iš pat ryto pirmadienį, arba, jeigu būtų nesusipratęs, jį atstatydinti turėjo prezidentė“, – teigė R. Valatka ir stebėjosi faktu, kad skandalo įkarštyje STT vadovas sugebėjo išeiti atostogų. – Tai išvis sunkiai suprantama.“

Anot apžvalgininko, nesuprantamas ir faktas, kodėl reikėjo daryti kratas, nes žurnalistės – tik liudininkės.

„Apskritai atsitiko toks dalykas, kad liudininkų namuose yra daromos kratos. Pirmadienį sužinojome, kas yra tas teisėjas. Tai – Gediminas Viederis, kuris pasirašė įpareigojimą žurnalistams atskleisti šaltinius. Pasirodo, kad tai – bičas, kuris pasižymėjo tuo, kad yra vienas iš dviejų teisėjų Europoje, paleidęs Europolo ieškomą nusikaltėlį“, – LRT eteryje sakė R. Valatka

Apžvalgininkas sakė, kad pareigūnų pasisakymai nedera su veiksmais, mat tuo metu, kai STT atstovas po susitikimo su prezidente atsiprašinėjo žurnalistų, kratos BNS darbuotojos garaže tęsėsi.

„Lietuvoje kažkam prireikė policinės valstybės“, – konstatavo R. Valatka.

R. Barysas: Lietuva – Ketvirtojo pasaulio valstybė

Ritos Miliūtės ir Edmundo Jakilaičio laidoje dalyvavęs „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas teigė, kad susidariusi situacija yra didelis akibrokštas.

„Europos Sąjungos Tarybai pirmininkaujanti šalis elgiasi net ne kaip Trečiojo pasaulio šalis, bet kaip Ketvirtojo pasaulio valstybė, kuri negerbia pamatinių demokratijos principų. Iš esmės Lietuva savo rankomis griauna šalies įvaizdį“, – sakė R. Barysas.

Anot jo, provokacija, apie kurią buvo kalbama slaptojoje pažymoje, buvo įvykdyta ne iš išorės, bet pačios šalies viduje, vadovaujant Lietuvos teisėsaugos institucijoms: „Baisiausia, kad didžioji grėsmė slypėjo ne anapus mūsų sienos, o šalies viduje.“

Kritikavo dėl grifo „slapta“

Specialioje LRT laidoje dalyvavęs buvęs Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovas Jurgis Jurgelis pabrėžė dabartinių vadovų darbo metodus.

„Akmenukas į pono G. Grinos daržą – jei jau duodame informaciją bent 20 politikų, ji nebėra slapta. Jei tai tikrai labai jautri informacija ir turi būti slapta, vadinasi turi būti labai riboto naudojimo – tik tiems, kas su tuo susiję. Priešingu atveju slaptumo tikėtis nereikia“, – teigė J. Jurgelis.

„Manau, jei saugumas būtų norėjęs paviešinti [pažymą], jis paprasčiausiai nebūtų nieko užslaptinęs“,– pridūrė buvęs VSD vadovas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt