Lietuvoje

2015.09.08 13:45

L. Linkevičius ragina Ukrainą paleisti gydytis J. Tymošenko

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos užsienio ministras Linas Linkevičius sako tikintis, kad Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje lapkričio pabaigoje bus pasirašyta Asociacijos sutartis su Ukraina.

Lietuvos užsienio ministras Linas Linkevičius sako tikintis, kad Europos Sąjungos Rytų partnerystės viršūnių susitikime Vilniuje lapkričio pabaigoje bus pasirašyta Asociacijos sutartis su Ukraina.

Interviu dienraščiui „Verslo žinios“ ministras taip pat ragino Ukrainą paleisti buvusią premjerę Juliją Tymošenko gydytis į užsienį, nes kai kuriose Europos sostinėse šis klausimas priimamas kaip lakmusas, parodantis, kokios pozicijos laikytis sutarties pasirašymo klausimu.

„Ukrainiečiams sakau, kad jiems gali tai patikti ar nepatikti, jie gali dėl to piktintis, bet yra faktas – J. Tymošenko klausimas yra laikomas kaip itin svarbus tam tikrose ES valstybėse. Todėl geriausias sprendimas būtų paleisti ją iš arešto ir leisti gydytis užsienyje“, – dienraštis cituoja L. Linkevičių.

„Ukrainiečiai turi šansą ir turi juo pasinaudoti. Būtų kvaila tą šansą praleisti“, – interviu „Verslo žinioms“ sakė ministras, sakydamas, kad Ukrainai neverta rizikuoti ir atidėlioti J. Tymošenko klausimo sprendimo.

Lapkričio 28–29 dienomis Vilniuje vyks ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas, kuris yra vienas iš svarbiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių. Jame tikimasi pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su Ukraina ir parafuoti tokius susitarimus su Moldova ir Gruzija.

Tačiau ES šalys perspėja, kad Ukraina negali tikėtis sutarties, jei iki viršūnių susitikimo nebus paleista kalinama ekspremjerė J. Tymošenko. Jos persekiojimą Vakarai vadina selektyvaus teisingumo pavyzdžiu.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.