Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Skandalo įkarštyje STT vadovas S. Urbanavičius išėjo atostogauti

LRT.lt2015.09.08 13:45

Specialiųjų tyrimų tarnybos, vykdančios naujienų agentūros BNS darbuotojų apklausas, kratas jų namuose ir kompiuterių poėmius, direktorius Saulius Urbanavičius nuo pirmadienio išėjo atostogų.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT), vykdančios naujienų agentūros BNS darbuotojų apklausas, kratas jų namuose ir kompiuterių poėmius, direktorius Saulius Urbanavičius nuo pirmadienio išėjo atostogų.

Tai paaiškėjo LRT žurnalistams mėginant pasikviesti STT direktorių į laidą, kurioje aptariamos žiniasklaidą ir dalį visuomenės papiktinusios teisėsaugos priemonės vykdant tyrimą dėl slaptos Valstybės saugumo departamento informacijos nutekinimo.

Vienas iš laidos vedėjų Edmundas Jakilaitis informavo, kad STT vadovas S. Urbanavičius į laidą atsisakė atvykti, nes išėjo atostogų. „Jis atėjo atostogų nuo šiandien“, – pirmadienio vakarą sakė laidos vedėjas.

Kita laidos vedėja Rita Miliūtė teigė ilgai negalėjusi tuo patikėti.

STT vykdo ikiteisminį tyrimą prokurorų pavedimu. Jo metu atliktos mažiausiai aštuonių žurnalistų, iš kurių šeši dirba BNS, apklausos. BNS politikos skyriaus vyriausiosios redaktorės namuose ir garaže atliktos kratos, paimti BNS darbuotojų kompiuteriai. Teismas sankčionavo šiuos veiksmus, tačiau kritikai teigia, kad jie yra neproporcingi. BNS žada prieš ją nukreiptus ikiteisminio tyrimo veiksmus skųsti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.