Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Parlamentarai balsuos, ar palikti B. Bradauską komiteto vadovu

BNS 2015.09.08 13:45

Parlamentarai balsuos, ar palikti filmą apie Sausio 13-ąją Seime rodyti uždraudusį Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovą socialdemokratą Bronių Bradauską vieno svarbiausių Seimo komitetų vadovu.

Parlamentarai balsuos, ar palikti filmą apie Sausio 13-ąją Seime rodyti uždraudusį Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) vadovą socialdemokratą Bronių Bradauską vieno svarbiausių Seimo komitetų vadovu.

B. Bradauską atleisti iš BFK pirmininko pareigų reikalauja 40 Seimo opozicijos atstovų, kurie yra įregistravę atitinkamą Seimo nutarimo projektą – jį Seimas ketina antradienį apsvarstyti ir slaptai balsuodami iki pietų apsispręsti dėl B. Bradausko galimybės toliau vadovauti komitetui.

Nepasitikėjimo B. Bradausku klausimas iškilo po to, kai per spalį Seime vykusią Europos Sąjungos ekonomikos ir finansų valdysenos konferenciją, kurioje dalyvavo apie porą šimtų svečių iš visos Europos, Seimo kanceliarija neparodė trumpo dokumentinio filmo apie istorinę Seimo salę, nepriklausomybės atkūrimą 1990 metais ir sovietų agresiją 1991-ųjų sausio 13-ąją.

B.Bradauskas pareikalavo pataisyti filmą. Jis filme teigė pasigedęs didesnio dėmesio pirmajam šalies prezidentui Algirdui Mykolui Brazauskui ir pareikalavo iškirpti kadrus apie Sausio įvykius, nes dėl jų esą nepatogiai būtų jautęsi į renginį paties B. Bradausko siūlymu kviesti Rusijos diplomatai.

Kanceliarijai nesutikus taisyti filmą, jo išvis atsisakyta.

Parlamentinis komitetas jau yra svarstęs B. Bradausko elgesį, tačiau neišreiškė nepasitikėjimo pirmininku – nebalsavo, ar parlamentaras gali vadovauti vienam svarbiausių parlamentinių komitetų.

Lietuvos socialdemokratų partija skelbė atsiribojanti nuo B. Bradausko veiksmų, pats parlamentaras dėl tokio pareiškimo teigė besijaučiąs išduotas.

Pasiūlymas atleisti Seimo pareigūną turi būti Seime svarstomas, kai tai motyvuotu raštu pateikia ne mažiau kaip penktadalis parlamentarų, o sprendimas dėl atleidimo nepasitikėjimo pagrindu priimamas daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.