Lietuvoje

2013.11.11 20:26

Po dar vieno apsilankymo STT būstinėje BNS redaktorę J. Damulytę išvežė greitoji

15min.lt 2013.11.11 20:26

Pirmadienio pavakarę skubios medikų pagalbos prireikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) krečiamos naujienų agentūros BNS žurnalistei Jūratei Damulytei.

Pirmadienio pavakarę skubios medikų pagalbos prireikė Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) krečiamos naujienų agentūros BNS žurnalistei Jūratei Damulytei.

15min.lt sužinojo, kad pirmadienio pavakarę medikų pagalbos prireikė naujienų agentūros redaktorei J. Damulytei, nuo praėjusios savaitės esančiai STT taikiklyje.

Pirmadienį po 17 val. J.D amulytę iš BNS būstinės sostinės Jogailos gatvėje greitosios pagalbos ekipažas išsivežė į ligoninę Santariškėse.

Kaip žinoma, J. Damulytė yra viena iš BNS darbuotojų, kurios praėjusią savaitę buvo apklaustos tiriant valstybinės paslapties paviešinimą, buvo paimtas jos kompiuteris, krata atlikta ir žurnalistės namuose.

Šį pirmadienį apie pietus J. Damulytė išėjo į STT būstinę, kad atsiimtų savo darbo priemonę – kompiuterį. Parėjusi į redakciją po poros valandų, redaktorė pasijuto prastai, ėmė alpti. Kolegos skubiai iškvietė greitąją.

Kaip pirmadienį jau skelbė 15min.lt, prezidentė Dalia Grybauskaitė šįryt susitiko su STT direktoriaus pirmuoju pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi. Susitikime buvo aptarti praėjusią savaitę STT atlikti veiksmai prieš BNS žurnalistus. Prezidentė STT nurodė atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškinti, ar atliekant tyrimą nebuvo pažeistos žurnalistų teisės. STT atsiprašė, bet pirmadienį vėl krėtė BNS redaktorės J. Damulytės valdas, šįkart garažą. Pareigūnai į žurnalistės valdas atvyko praėjus vos pusvalandžiui po Ž.Bartkaus atsiprašymo prezidentūroje – 10 val. ryto.

J. Damulytė yra trijų vaikų motina.