Naujienų srautas

Lietuvoje2013.11.11 16:07

„ICT2013“ - daugiausiai dalyvių sulaukęs pirmininkavimo renginys Lietuvoje

ELTA 2013.11.11 16:07

Europos informacinių ir ryšių technologijų renginio „ICT2013: Create, Connect, Grow" („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) dalyvių skaičius buvo didžiausias iš visų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES)Tarybai renginių.

Europos informacinių ir ryšių technologijų renginio „ICT2013: Create, Connect, Grow" („Informacinės ir ryšio technologijos 2013: kurti, jungti, augti“) dalyvių skaičius buvo didžiausias iš visų Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES)Tarybai renginių.

Tris dienas trukusiamerenginyje dalyvavo beveik 5000 šios srities atstovų iš viso pasaulio – ES aukšto rango pareigūnai, žymūs informacinių ir ryšių technologijų srities mokslininkai, jaunieji tyrėjai ir studentai.

„Renginyje ICT2013 ne tik parodėme Lietuvos potencialą, bet ir susipažinome su visos Europos inovatyviausiais projektais, išgirdome pasaulinių informacinių ir ryšių technologijų autoritetų įžvalgas. Esu tikras, kad šiomis dienomis užmegzti kontaktai netrukus virs bendrais projektais, finansuojamais iš programos „Horizontas 2020". Girdėjau daug teigiamų atsiliepimų iš konferencijos bei parodos dalyvių ir lankytojų. Tai rodo, kad ICT2013 duos impulsą dar spartesnei informacinių ir ryšių technologijų plėtrai“, – sako susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

ICT2013 dalyvavo 48 aukšto lygio pranešėjai, eksponuota per 200 inovatyviausių Europos projektų, vyko daugiau kaip 150 susitikimų ryšiams užmegzti (face-to-face), žinias apie renginį skleidė apie 40 studentų – ambasadorių iš visos Europos, renginyje dirbo apie 50 savanorių.

ICT2013 metu buvo teikiami apdovanojimai. Geriausiu ICT2013 parodos dalyviu pripažintas „MD-Paedigree" projektas, pristatęs skaitmeninės saugyklos ir išmanios analizės sprendimų modelį, skirtą pirmam Europos pediatrų socialiniam tinklui. Geriausius savo kategorijose stendus apdovanojo Ūkio ministras Evaldas Gustas.

Taip pat apdovanotos skaitmeninio pasaulio metų moterys ir mergaitės. Ypač daug dalyvių simpatijų susilaukė trylikametė Amy Mather iš Jungtinės Karalystės. A. Mather pati programuoja jau trejus metus, o savo programiniais pranešimais įkvepia įvairaus amžiaus technologijos besižavinčius bendraminčius ir moko kitus vaikus programuoti.

ICT2013 savo projektus pristatę Lietuvos studentai sulaukė didelio auditorijos dėmesio. Kaip pasakojo studentų mokslinių darbų vertinimo komisijos narys dr. Linas Bukauskas, kai kurie Lietuvos studentai renginyje ICT2013 gavo rimtų komercinių pasiūlymų iš verslo bendrovių.

ICT2013 renginys buvo skirtas esamiems ir būsimiems informacinių ir ryšių technologijų sektoriaus atstovams, tyrimų ir plėtros bei inovacijų programų dalyviams. Svarstyti Europos IRT politikos klausimai, dalytasi įžvalgomis ir ateities vizijomis, buvo mezgami ryšiai bendradarbiavimui IRT verslo, tyrimų ir inovacijų lygmeniu. Pranešimų temos varijavo nuo plačiajuosčio interneto, kibernetinio saugumo ir nanomedžiagų iki debesų kompiuterijos ir žmogaus smegenų struktūros programavimo.

ICT2013 – jau 20-asis ICT renginys, tačiau Rytų Europoje jis vyko pirmą kartą. Tai vienas reikšmingiausių Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai renginių, organizuojamas Susisiekimo ir Užsienio reikalų ministerijų kartu su Europos Komisija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi