Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Valstiečiai ir žalieji paskelbė savo kandidatą į prezidentus

ELTA2015.02.14 17:10

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba kandidatu į Lietuvos prezidentus patvirtino partijos valdybos pirmininką, Ignalinos merą Bronį Ropę.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba kandidatu į Lietuvos prezidentus patvirtino partijos valdybos pirmininką, Ignalinos merą Bronį Ropę.

„Tai vienas populiariausių merų Lietuvoje. 19 metų vadovaudamas Ignalinos kraštui, B. Ropė darbais užsitarnavo autoritetą savivaldybės gyventojų ir visos Lietuvos žmonių akyse. Tai ūkiškas, atsakingas, reiklus ir dėmesingas vadovas. Jau kelintą kartą į rajono savivaldybę jo vedami valstiečiai ir žalieji išrenkami absoliučia balsų dauguma“, – sakė LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis, kurį Taryba patvirtino Rinkimų štabo vadovu.

Pasak LVŽS vadovo, B. Ropės patirtis vadovaujant Savivaldybių asociacijai, atstovaujant Lietuvai Europos Tarybos Vietos ir regionų valdžios kongrese, rodo, kad mūsų valstybę jis pasuktų stiprios savivaldos, jaunimo užimtumo, kultūros ir regionų gaivinimo keliu. Vadovaujant B. Ropei, Ignalinos rajono savivaldybė pirmoji Lietuvoje stipriai išjudino daugiabučių namų renovacijos procesą. Mieste kitąmet bus renovuota 80 proc. namų.

Prezidento rinkimai Lietuvoje vyks 2014 m. gegužę.

Nors prezidentė Dalia Grybauskaitė neatskleidžia, ar kandidatuos kitąmet vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose, politikos apžvalgininkai pastebi jos pasiruošimo rinkimų kampanijai ženklus. D. Grybauskaitė yra sakiusi, jog dėl kandidatavimo jos sprendimo galima tikėtis kitų metų pradžioje, ir jis priklausys nuo tautos valios.

Tuo tarpu socialdemokratai yra pareiškę, kad kels savo kandidatą, tačiau jo asmenybė kol kas neįvardijama. Ambicijų kandidatuoti į prezidento postą rodo europarlamentaras Zigmantas Balčytis, tokios galimybės kol kas nepaneigė ir partijos vadovas premjeras Algirdas Butkevičius.

Darbo partija savo kandidatu prezidento rinkimuose yra patvirtinusi Artūrą Paulauską, kuris šiuo metu yra Seimo narys, pirmininkauja Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetui. Politikas laimę šalies vadovo rinkimuose yra bandęs du kartus – 1997-aisiais ir 2002 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.