Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Ukrainos ambasadorius: Ukrainos balansavimas tarp Rytų ir Vakarų yra užkoduotas

BNS 2015.09.08 13:45

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka teigia, kad balansavimas tarp Rytų ir Vakarų yra užkoduotas jo šalies geografinėje padėtyje, tačiau sako, kad svarbiausias Ukrainos užsienio politikos prioritetas – integracija į Europą.

Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Žovtenka teigia, kad balansavimas tarp Rytų ir Vakarų yra užkoduotas jo šalies geografinėje padėtyje, tačiau sako, kad svarbiausias Ukrainos užsienio politikos prioritetas – integracija į Europą.

Interviu, kurį pirmadienį publikuoja dienraštis „Lietuvos žinios“, diplomatas aiškino, kad Rusija yra Ukrainos partnerė, bet ne svarbesnė nei Europos Sąjunga (ES).

„Su strategine partnere Rusija mus sieja glaudūs ekonominiai ir prekybiniai ryšiai. Bet glaudžiais prekybiniais santykiais esame susiję ir su ES. Tačiau 2010-aisiais Ukrainoje buvo priimtas užsienio politikos pagrindus apibrėžiantis įstatymas, kuriame aiškiai pasakyta, kad svarbiausias mūsų užsienio politikos prioritetas – integracija į Europą. Kaip teisinė europietiška valstybė šio tikslo ir siekiame“, – dėstė V. Žovtenka.

„Balansavimas tarp Rytų ir Vakarų yra užkoduotas Ukrainos geografinėje padėtyje, bet tai visiškai netrukdo mūsų integracijos į Europą prioritetams. Juk ir asociacijos sutartis su ES – dar anaiptol ne narystė ES. Tai tik pirmas žingsnis kuriant Ukrainoje europietiškus standartus atitinkančią visuomenę“, – teigė ambasadorius.

Jis sakė neabejojantis, kad per Rytų partnerystės viršūnių susitikimą Vilniuje bus pasirašyta ES ir Ukrainos asociacijos sutartis.

„Kuo labiau renginys artėja, tuo daugiau kyla emocijų, tačiau visiems pesimistams noriu pasakyti: nėra jokio pagrindo abejoti - dokumentas bus pasirašytas Vilniuje, sostinėje valstybės, kuri ne tik palaiko draugiškus santykius su Ukraina, bet yra ir strateginė partnerė, remianti mūsų integraciją į Europą“, – kalbėjo ambasadorius V. Žovtenka.

ES Rytų partnerystės viršūnių susitikimas Vilniuje vyks lapkričio 28-29 dienomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi