Lietuvoje

2013.11.11 12:01

Žiniasklaidos atstovai paplojo STT „už puikų darbą“

LRT.lt 2013.11.11 12:01

Kelios dešimtys žmonių, tarp kurių daug žurnalistų, pirmadienio rytą susirinko prie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir paplojo teisėsaugininkams „už puikų darbą“. Taip jie išreiškė palaikymą naujienų agentūrai BNS.

Kelios dešimtys žmonių, tarp kurių daug žurnalistų, pirmadienio rytą susirinko prie Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) ir paplojo teisėsaugininkams „už puikų darbą“. Taip jie išreiškė palaikymą naujienų agentūrai BNS.

Prie STT pastato Vilniuje, A. Jakšto gatvėje, susirinko iki pusės šimto televizijos, radijo, internetinės žiniasklaidos atstovų, solidarumą žurnalistams išreiškė ir Seimo narys Rokas Žilinskas.

Akcijoje dalyvavo LRT.lt vyriausiasis redaktorius Vladimiras Laučius, DELFI vyriausioji redaktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė, „Verslo žinių“ apžvalgininkas Rytas Staselis, LRT laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, radijo žurnalistas Aurimas Perednis, Vilniaus universiteto (VU) Komunikacijos fakulteto dekanas dr. Andrius Vaišnys, „Verslo žinių“ vyriausiasis redaktorius Rolandas Barysas bei daugelis kitų.

Plojimai, kuriais išreikštas palaikymas BNS, truko kelias minutes. Niekas iš STT darbuotojų pasikalbėti su žurnalistais neatvyko. Tiesa, įvykį iš toliau stebėjo policijos pareigūnai.

Tuo metu R. Staselis stebisi STT žingsniais, kai tarnyba vienu metu ir atsiprašinėja, ir tuo pačiu tęsia kratą žurnalistės namuose. 

„Vienas iš pagrindinių žiniasklaidos principų yra pasitikėjimas tarp šaltinio ir redakcijos. Jei tokie precedentai bus, kad šaltiniai ims nebepasitikėti savo slaptumu, ims netikėti, kad jiems garantuotas tam tikras konfidencialumas, tai žiniasklaidos instituto, kaip tokio, neliks“, – pažymi R.Staselis.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę tarnyba atliko kratą naujienų agentūros BNS redaktorės namuose, šešis darbuotojus apklausė, paėmė kompiuterius. Naujienų agentūra piktinasi teisėsaugos institucijų veiksmais, kurie, jos teigimu, pažeidžia žurnalisto teisę išsaugoti informacijos šaltinio paslaptį.

Generalinė Prokuratūra teigia, kad visi tyrėjų veiksmai atlikti vadovaujantis teisės aktais.

Tuo metu politologas Ainius Lašas tvirtina, kad tokie veiksmai prieš BNS rodo, kad STT persistengė. 

Pirmadienio rytą po susitikimo su prezidente, SST direktoriaus pirmasis pavaduotojas Žydrūnas Bartkus neaiškiai atsiprašė žurnalistų, tačiau krata pas vieną iš BNS žurnalisčių yra toliau tęsiama.