Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Europos Tarybos komisaras teigia susirūpinęs dėl spaudimo BNS

BNS 2015.09.08 13:45

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilsas Muižniekas teigia esą susirūpinęs dėl spaudimo BNS atskleisti informacijos šaltinius.

Europos Tarybos žmogaus teisių komisaras Nilsas Muižniekas teigia esą susirūpinęs dėl spaudimo BNS atskleisti informacijos šaltinius.

„Esu susirūpinęs dėl spaudimo BNS Lietuvoje atskleisti informacijos šaltinius. Pareigūnai turi paaiškinti ir susilaikyti nuo veiksmų, kurie ribotų spaudos laisvę“, – socialiniame tinkle „Twitter“ teigia komisaras, pranešė komisaro Komunikacijos skyriaus vadovas Stefanas Montanaris.

Teisėsaugos pareigūnų elgesį penktadienį sukritikavo ir premjeras Algirdas Butkevičius, opozicijos lyderis Andrius Kubilius bei Lietuvos žiniasklaida.

Tuo metu Generalinė prokuratūra tikina, kad „būtini proceso veiksmai atliekami tikrai labai intensyviai, tačiau užtikrinant visas proceso dalyvių laisves, teises ir jų teisėtus interesus“.

BNS penktadienį pranešė, kad ikiteisminio tyrimo metu teisėjas įpareigojo BNS redaktorę atskleisti informacijos šaltinį, Specialiųjų tyrimų tarnyba tyrimo atliko kratą BNS redaktorės namuose, apklausai iškvietė šešis BNS darbuotojus, buvo paimti keli kompiuteriai.

Teisėsauga tyrimo dėl galimo neteisėtos informacijos atskleidimo ėmėsi, kai BNS spalio 31 dieną pranešė apie VSD perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę.

Praėjus kelioms valandoms, prezidentė patvirtino, kad VSD ją informavo apie provokacijas prieš Lietuvą, Europos Sąjungos (ES) Rytų partneres ir ją asmeniškai.

VSD vadovas Gediminas Grina žurnalistams sakė, kad informacinės atakos gali tapti intensyvesnės dėl Lietuvos pirmininkavimo ES.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.